X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zbliżają się ferie. Przed wyjazdem warto pamiętać o ubezpieczeniu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 19:46
Ferie coraz bliżej. Pierwsze województwa wolne od szkoły będą miały już za dni. Przed wyjazdem zagranicznym warto pamiętać między innymi o ubezpieczeniach, przede wszystkim o darmowej Europejskiej Karcie. By ją wyrobić nie trzeba stać w kolejkach - można ją wyrobić w Internecie podobnie jak dowód. O tym w radiowej Jedynce w materiale Marcina Jagiełowicza. 
Audio
  • Ferie coraz bliżej. Pierwsze województwa wolne od szkoły będą miały już za dni. Przed wyjazdem zagranicznym warto pamiętać między innymi o ubezpieczeniach. Więcej o tym w radiowej Jedynce w materiale Marcina Jagiełowicz/ Naczelna Redakcja Gospodarcza
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

A już 14 stycznia ferie rozpoczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Jeśli planujemy wyjazd poza granicami Unii - pamiętajmy o ważnym paszporcie. Jego wyrobienie może trwać do 30 dni. A to czy jest ważny też sprawdzimy w internecie.

To ostatni dzwonek by wyrobić potrzebne przed zagranicznym wyjazdem dokumenty. W tym roku ważność traci milion dowodów osobistych, a to one są podstawowym dokumentem w przypadku podróży w Unii Europejskiej.

- Warto też pamiętać o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego, która gwarantuje, że Polak w całej Unii jest traktowany jak obywatel kraju, w którym przebywa - ale EKUZ ma swoje ograniczenia - wyjaśnia Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

- Koszty jakie musimy ponieść na leczenie w danym kraju można sprawdzić na stronie EKUZ. Kartę możemy wyrobić przez inetrnet - przypomina Karol Manys z Ministerstwa Cyfryzacji.

- Dodatkowym zabezpieczeniem może być ubezpieczenie turystyczne, które kosztuje średnio do stu złotych za osobę, na tydzień - mówi Marcin Tarczyński.

Przez wyjazdem na dzieci na kolonie można też sprawdzić stan techniczny autobusu

Przed wyjazdem możemy sprawdzić też ilość punktów karnych na stronie obywatel.gov.pl. Tam też możemy wyrobić dowód osobisty i EKUZ.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Marcin Jagiełowicz, kw 

Czytaj także

Co trzeci Polak nie ufa firmom ubezpieczeniowym. To może drogo kosztować

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 21:00
Od stycznia do marca wynik netto ubezpieczycieli wyniósł ponad 1,24 mld zł. To o 67,5 proc. więcej niż rok wcześniej.
rozwiń zwiń