X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Komentatorzy o płacach w NBP. Ujawniać, czy nie ujawniać?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 11:02
W Polskim Radiu 24 wydarzenia tygodnia z dziedziny gospodarki i finansów podsumowywali Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Tomasz Kaczor z prevision.pl oraz Maciej Stańczuk z Konfederacji Lewiatan.
Audio
  • Wydarzenia tygodnia z dziedziny gospodarki i finansów podsumowywali na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Tomasz Kaczor z prevision.pl oraz Maciej Stańczuk z Konfederacji Lewiatan. (Błażej Prośniewski/Cz.1)
  • Wydarzenia tygodnia z dziedziny gospodarki i finansów podsumowywali na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Tomasz Kaczor z prevision.pl oraz Maciej Stańczuk z Konfederacji Lewiatan. (Błażej Prośniewski/Cz.2)
Saldo obrotów bieżących to łączna miara rozliczeń gospodarki z zagranicą, wynikająca z bieżących operacji - głównie kupna i sprzedaży towarów i usług.
Saldo obrotów bieżących to łączna miara rozliczeń gospodarki z zagranicą, wynikająca z bieżących operacji - głównie kupna i sprzedaży towarów i usług.Foto: Pixabay

Rozmowę zdominowała od początku głośna sprawa wynagrodzeń w NBP. Maciej Stańczuk skomentował, że poza kwestiami politycznymi czy też natury moralno-etycznej - transparentność wynagrodzeń pracowników NBP powinna istnieć, a prezes NBP niepotrzebnie ucieka od tematu.

Komentatora jednak bardziej zbulwersowała wypowiedź szefa banku centralnego, który w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że do 2022 nie powinno być żadnych zmian stóp procentowych w Polsce i maja one pozostać na dotychczasowym poziomie. Stańczuk ocenił tę wypowiedź jako "kuriozalną". - Tak nie powinien mówić prezes NBP  - skomentował, i dodał, że prezes "się pogubił".

W opinii Piotra Araka NBP jest instytucją niezależną i o dużej autonomii, "co niesie za sobą szereg problemów i zalet". Bank nie musi się np. dzielić wiedzą na temat swej wewnętrznej administracji. To jednak sprawia - dodał komentator - że czasem jest to "wrogiem transparentności" i tego, w jaki sposób kształtowane są płace w NBP. Wszystko jest jednak sprawą "dogadania" i kwestią efektywnej komunikacji - ocenił.

Według Tomasza Kaczora sprawa wysokości wynagrodzeń w NBP to również problem komunikacji Banku ze społeczeństwem, ale - dodał - sam jest przeciwnikiem, jak to określił "transparentności niszowej" oraz pisania ustawy tylko w tym jednym przypadku.

Jego zdaniem - jeśli decydujemy się na transparentność - to należy to zrobić w całym sektorze publicznym - czego osobiście jest zwolennikiem.

Błażej Prośniewski, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak