X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GDDKiA przedstawiła plany rozbudowy dróg w woj. łódzkim w 2019 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 13:45
Budowa rond, ciągu pieszo-rowerowego, rozbudowa skrzyżowania - to tylko niektóre z inwestycji drogowych, jakie planuje zrealizować łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w woj. łódzkim w 2019 roku.
Z danych resortu przedsiębiorczości wynika, że zamówienia publiczne odpowiadają za dwa procent PKB.
Z danych resortu przedsiębiorczości wynika, że zamówienia publiczne odpowiadają za dwa procent PKB.Foto: shutterstock

O planach poinformował we wtorek PAP rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski.

Wyjaśnił, że poza budową kolejnych odcinków autostrady A1 i drogi ekspresowej S14 będącej zachodnią obwodnicą Łodzi, wiele inwestycji będzie realizowanych na drogach krajowych. Według Zalewskiego prace mają poprawić na nich bezpieczeństwo, a także ich stan techniczny.

Wśród inwestycji, jakie mają być realizowane w tym roku wymienił: budowę ronda w Głuchowie na DK 12, ronda w Kiełminie na DK 71, u zbiegu z drogą gminną, ronda na skrzyżowaniu DK 72 z DW 703, ronda w Smardzewie na DK 12, ronda w Balinie u zbiegu DK 72 z DW473.

W planach GDDKiA znalazły się również: budowa ok. kilometrowego ciągu pieszo–rowerowego na DK 45 między Gaszynem i Wieluniem, rozbudowa skrzyżowania DK 12 z DW 449 wraz z montażem sygnalizacji oraz rozbudowa skrzyżowania DK 92 z DK 60 i DW 702, gdzie będą budowane dodatkowe pasy dla skręcających w prawo.

Rozbudowa DK 91

W 2019 r. w Łęczycy ma być rozbudowana DK 91 na odcinku ok. 3 km. Powstaną tu ronda na wjeździe i wyjeździe z miasta, zatoki autobusowe, poprawiona ma być także geometria skrzyżowań w centrum miasta.

Kolejną inwestycją będzie budowa drogi dla pieszych i rowerzystów na DK 12 między Piotrkowem Trybunalskim i Przygłowem na odcinku ok. 7 km. W Przygłowie, Włodzimierzowie i Sulejowie zaplanowano też budowę i przebudowę dziewięciu zatok autobusowych na DK 12. Przebudowane ma zostać również skrzyżowania DK 12 z drogą powiatową w Poniatowie. Inwestycja ma polegać na wyznaczeniu pasów dla skręcających w lewo, budowie nowej sygnalizacji.

W planach GDDKiA jest także rozbiórka - na DK 74 w Kuźnicy Strobińskiej - dwóch mostów ze względu na ich zły stan techniczny. Jak informuje Zalewski, w tym miejscu ma powstać nowy most. Przebudowany zostanie również most na DK 14 w Dobrej.

Rzecznik podkreślił, że realizacja tych inwestycji będzie zależała od tego, jak sprawnie zostaną przeprowadzone procedury przetargowe.

PAP, NRG, kw 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostrzeżenia przed oblodzeniem i opadami śniegu. Utrudnienia na drogach

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 16:30
Na południu Polski obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy ostrzegają także przed oblodzeniem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA ostrzega kierowców przed ślizgawicą na drogach. Gdzie jest najgorzej?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 08:10
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje w porannym komunikacie w niedzielę, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. W kilku województwach występuje jednak "lokalna śliskość", a we wszystkich spodziewane są opady. Na sieci dróg krajowych pracują 320 pojazdy do zimowego utrzymania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podpisana umowa na studium dla drogi S16 Ełk-Knyszyn

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 15:00
Za niespełna 2,5 roku powinna być gotowa dokumentacja projektowa na odcinek Ełk-Knyszyn planowanej drogi ekspresowej S16. W poniedziałek białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych podpisał umowę z wykonawcą. W założeniach drogowców, budowa tego odcinka mogłaby ruszyć za pięć lat. S16 ma być fragmentem przyszłej trasy Via Carpatia, z północy na południe Europy.
rozwiń zwiń