X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Marek Zagórski: potrzebujemy technologicznego planu Marshalla

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 12:53
Potrzebujemy nowego, technologicznego planu Marshalla, gdyż dzisiaj technologia decyduje o sile politycznej poszczególnych państw, mówił podczas czwartkowej konferencji dotyczącej cyberbezpieczeństwa minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas wystąpienia Rola technologii i innowacji w dynamicznym środowisku międzynarodowym w ramach konferencji Atlantic Council
Minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas wystąpienia "Rola technologii i innowacji w dynamicznym środowisku międzynarodowym" w ramach konferencji Atlantic CouncilFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Jeżeli chcemy osiągnąć wspólny cel, jakim jest utrzymanie naszych wartości, naszej pozycji w świecie, pozycji świata zachodniego, musimy pomyśleć o nowym planie, nie chcę używać wielkich słów, ale swego rodzaju nowym technologicznym planie Marshalla, który jest nam potrzebny do tego, byśmy wykorzystali wspólne zasoby - mówił szef resortu cyfryzacji do uczestników spotkania zorganizowanego przez Atlantic Council i PKO BP.

Jak podkreślił, chodzi nie tylko o zasoby USA, ale także państw europejskich. Jego zdaniem wykorzystanie tych zasobów pozwoli zwiększyć nasze szanse w globalnym wyścigu technologicznym.

- Dawniej to politycy wykorzystywali technologie do swoich celów, dzisiaj w coraz większym stopniu procesy polityczne uzależnione są od technologii. Technologia jest takim samym zasobem jak ropa naftowa. Decyduje nie tylko o sile gospodarki, ale o sile politycznej poszczególnych państw i organizacji - zaznaczył szef MC.

Według Zagórskiego, uzależnienie gospodarek od nowych technologii jest źródłem ich potencjalnej siły politycznej, ale także źródłem zagrożeń, dlatego trzeba promować ideę cyfrowego porozumienia transatlantyckiego. - Potrzebujemy porozumienia dotyczącego wszystkich aspektów gospodarki cyfrowej i społeczeństwa informacyjnego - podkreślił.

Plan Marshalla, przedstawiony w 1947 r. przez sekretarza stanu USA George'a Marshalla, stanowił plan ekonomicznej pomocy dla zniszczonej II wojną światową Europy, którego politycznym celem było przeciwstawienie się komunizmowi. W sumie na pomoc Stany Zjednoczone przeznaczyły 13,5 miliarda dolarów. Polska, podobnie jak inne państwa bloku wschodniego ze względu na stanowisko Moskwy nie przystąpiły do tego projektu.

Rozpoczętą w środę w Warszawie dwudniową konferencję A New Initiative for Poland (Nowa inicjatywa dla Polski) zorganizowały bank PKO BP oraz amerykański think-tank Atlantic Council w celu wzmocnienia współpracy polsko-amerykańskiej w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

PAP, kw 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Restrykcyjne normy mogą zablokować rozwój technologii 5G w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 16:15
Polska ma nawet stukrotnie bardziej restrykcyjne normy promieniowania elektromagnetycznego niż w innych krajach Unii Europejskiej, a to może uniemożliwić budowę sieci 5G i rozwój bezprzewodowego internetu- wynika z raportu przedstawionego przez Ministerstwo Cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na innowacyjne firmy czekają spore pieniądze, ale trzeba mieć gotowy produkt

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 20:01
Najmniejsze firmy wprowadzające na rynek innowacyjne produkty lub usługi mogą już aplikować do Banku Gospodarstwa Krajowego o tzw. premię technologiczną. Do rozdysponowania jest 350 mln złotych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Agencja Kosmiczna prowadzi rozmowy o współpracy Polski i USA dot. kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 15:35
Polska Agencja Kosmiczna prowadzi rozmowy o współpracy Polski i USA dot. kosmosu. Chodzi o rozwój projektów na rzecz misji kosmicznych czy współpracę badawczą w zakresie technologii kosmicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: mamy technologię azotku galu, która wyprzedza polski przemysł o wiele lat

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 16:22
Agencja Rozwoju Przemysłu stawia na nowe technologie. ARP udzieliła prawie 15 mln zł pożyczki Instytutowi Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk na zakup spółki Ammono, która opracowała technologię wytwarzania najlepszej jakości kryształów azotku galu.
rozwiń zwiń