more_horiz
Gospodarka

Komisja Europejska przeznaczy 190 mln euro na promocję produktów rolno-spożywczych

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 12:38
Komisja Europejska chce promować produkty rolno-spożywcze. Kampania ma koncentrować się na promocji różnego rodzaju systemów oznaczeń jakości, a także produktów ekologicznych. Na propocję przeznaczona zostanie niebagatelna kwota 190 mln euro. 
Audio
  • Na temat unijnej kampanii promującej produkty rolno-spożywcze z Wojciechem Peterą, redaktorem naczelny portalu polskawieś24.pl rozmawiał Tomasz Matusiak/Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- 181 mln euro zostanie przeznaczone na współfinansowanie już istniejących programów - Wojciech Petera, redaktor naczelny portalu polskawieś24.pl w rozmowie z Tomaszem Matusiakiem.

Wnioski mogą składać wszystkie organizacje rolnicze ponieważ finansowana jest promocja poszczególnych sektorów. 

Wnioski można składać do 16 kwietnia br. za pośrednictwem specjalnego portalu, który zostanie niebawem uruchomiony. Zostanie powołana specjalna podkomisja, która będzie oceniac wnioski o dofinansowanie. 

Celem działania Komisji Europejskiej jest m.in. promowanie zdrowego odżywiania wśród konsumentów w UE. Suma przekazana przez Komisję Europejską  jest o 12,5 mln euro wyższa od ubiegłorocznych wydatków na ten cel. 

NRG, Tomasz Matusiak, kw  

Zobacz więcej na temat: rolnictwo fundusze unijne
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Brukseli rusza walka o fundusze rolne

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 12:04
Nie tylko polscy rolnicy nie zgadzają się z cięciami funduszy europejskich obejmujących rolnictwo. Organizacje rolnicze zwierają szyki w Brukseli w walce o dopłaty bezpośrednie dla wsi. Szukają sojuszników i lobbują.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyną pieniądze z tytułu płatności bezpośrednich

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 11:14
1,13 mln rolników otrzymało już zaliczki z tytułu płatności bezpośrednich za 2018 r. - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do 23 listopada na konta rolników trafiło 8,4 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe gospodarstwa jeszcze rok będą składać oświadczenia a nie e-wnioski o płatności bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 10:30
Do prac rządowych trafił projekt nowelizacji ustawy o płatnościach bezpośrednich, w którym resort rolnictwa proponuje przedłużenie na ten rok składania oświadczeń dla gospodarstw do 10 ha zamiast wypełniania elektronicznego wniosku.
rozwiń zwiń