X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PKP Cargo kupiły pięć lokomotyw Vectron za blisko 112 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 14:55
PKP CARGO S.A. i Siemens Mobility sp. z o.o. podpisały umowę na zakup pięciu lokomotyw Vectron. Spółka skorzystała z prawa opcji przewidzianego w umowie zawartej w 2015 roku na nabycie 15 Vectronów. Wartość obecnej transakcji to około 112 mln zł. 
Największy udział, według masy przewiezionych towarów, przypadł w pierwszym kwartale 2019 r. spółce PKP Cargo.
Największy udział, według masy przewiezionych towarów, przypadł w pierwszym kwartale 2019 r. spółce PKP Cargo.Foto: Materiały prasowe

Lokomotywy będą przeznaczone do tras międzynarodowych w korytarzu północ-południe. Pierwsze pojazdy zostaną przekazane PKP Cargo w połowie tego roku.

Lokomotywy Vectron przeznaczone są do ruchu towarowego mają prędkość maksymalną 160 km/h. Posiadają homologację na Polskę, Niemcy, Austrię, Czechy, Słowację, Rumunię i Węgry, przy czym pojazdy z platformy Vectron mają możliwość kursowania aż w 18 europejskich krajach.


- Kupując wielosystemowe lokomotywy Vectron, realizujemy strategię rozwoju Grupy PKP CARGO, której jednym z celów jest zdobycie przez nas pozycji lidera na rynku państw Trójmorza, przez które przebiega europejski korytarz północ-południe - powiedział cytowany w komunikacie Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.

We wrześniu 2015 r. PKP CARGO kupiło 15 lokomotyw Vectron z prawem do zakupu kolejnych 5 pojazdów.

PAP, kw 

 

Zobacz więcej na temat: PKP Cargo infrastruktura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak