more_horiz
Gospodarka

Rolnicy mogą składać wnioski o wsparcie w programie małe przetwórstwo

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 13:00
Rolnicy mogą już składać wnioski na tzw. małe przetwórstwo, dotyczące  mleka, mięsa, owoców, warzyw i zbóż.  Nabór w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa potrwa do 1 marca. W tym roku kwota dofinansowania została zwiększona o 200 tys. zł. 
Audio
  • Na temat programu "małe przetwórstwo" z Wojciechem Peterą red. naczelnym portalu Polskawieś24.pl rozmawiał Tomaszem Matusiakiem.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Na temat programu z Wojciechem Peterą red. naczelnym portalu Polskawieś24.pl rozmawiał Tomaszem Matusiakiem.

Jakie działania podejmuje resort rolnictwa, aby skrócić drogę od pola do stołu? 

- Pierwszym ważnym krokiem było wprowadzenie od 1 stycznia ustawy ułatwiającej handel detaliczny rolnikom. W myśl tych nowych przepisów rolnicy będą mogli sprzedawać bez pośredników produkty ze swojego gospodarstwa zarówno do restauracji, jak i stołówek i gospodarstw agroturystycznych - mówił Wojciech Petera.  

AIMR przyjmuje nabór wniosków o dofinansowanie tzw. małego przetwórstwa i handlu detalicznego. Resort rolnictwa wprowadził w tegorocznym naborze wniosków korzystne zmiany dla rolników. Czego dotyczą?

- Rozszerzono grono osób, które mogą ubiegać się o takie wsparcie. Pomoc jest udzielana w formie refundacji części poniesionych kosztów - dodał. 

Szczegółowe informacje na temat zasad ubiegania się o pomoc znajdują się na stronie www. arimr.gov.pl oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Tomasz Matusiak, kw  

Zobacz więcej na temat: rolnictwo żywność
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak