more_horiz
Gospodarka

Agro days: spora dawka wiedzy o hodowli w rolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 13:00
Jeszcze dziś można w Warszawie odwiedzić wystawę dla hodowców podczas Agro Days. Wachlarz propozycji jest bardzo szeroki – od budownictwa, poprzez konkursy oraz specjalistyczne warsztaty i spotkania z ekspertami do pokazów gotowania i degustacji.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay

- To jest impreza o charakterze wystawowym ale przede wszystkim dostarcza dużą dawkę wiedzy wiązaną z całym procesem hodowlanym drobiu, trzody i bydła - zachęcał w radiowej Jedynce Rafał Wiecheć z firmy De Heus, organizatora Agro Days w rozmowie z Aleksandrą Tycner.

Rolnictwo nie obejdzie się bez informatyzacji. - To jest bardzo ważny punkt prezentacji na Agro Days, czyli rozwiązania informatyczne pozwalające kontrolować cały proces hodowlany w danym budynku inwentarskim. Pozwalający zbierać dane o przebiegu hodowli po to, aby konsument mógł sprawdzić, czy żywność została wyprodukowana bezpiecznie z wszelkimi normami - dodał. 

Na Agro Days prezentowane są najnowocześniejsze rozwiązania zarówno firm polskich, jak i zagranicznych. Wystawa odbywa się na terenie Centrum Targowo-Kongresowego Global Expo w Warszawie, przy ul. Modlińskiej. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Aleksandra Tycner, kw 

 

Zobacz więcej na temat: rolnictwo innowacje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program „Współpraca” to rewolucja technologiczna w rolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 14:48
Środki na zwiększenie innowacyjności w polskim rolnictwie, przemyśle spożywczym i na obszarach wiejskich. Temu właśnie ma służyć program "Współpraca" wpisany do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. O nowych rozwiązaniach mówiła w radiowej Jedynce Katarzyna Boczek, wicedyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KOWR i NCBR podpisały porozumienia o współpracy. Będzie wsparcie dla innowacyjnego rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 13:33
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) podpisały w środę porozumienia o współpracy. Obie instytucje będą wspierać działania innowacyjne i rozwojowe w rolnictwie i obszarach wiejskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transfer wiedzy do rolniczej praktyki. Pomóc ma "Współpraca"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 13:14
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dysponuje środkami na przedsięwzięcia innowacyjne w rolnictwie i gospodarce żywnościowej w ramach programu "Współpraca".
rozwiń zwiń