X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prosta spółka akcyjna. Jest projekt, będzie mniej biurokracji

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 13:30
Rząd przyjął projekt ustawy o prostej spółce akcyjnej. To nowa forma prowadzenia działalności gospodarczej dla młodych firm technologicznych. Do minimum ma być odchudzona biurokracja.
Audio
  • Na temat projektu ustawy o prostej spółce akcyjnej w materiale Marcina Jagiełowicza w radiowej Jedynce/Naczelna Redakcja Gospodarcza
W Polsce panuje dobry klimat dla tworzenia startupów.
W Polsce panuje dobry klimat dla tworzenia startupów.Foto: shutterstock

Spółkę będzie można założyć w 24 godziny, przez internet ze złotówką kapitału założycielskiego. Nowe prawo ma działać od marca przyszłego roku.

Za pomocą kilku kliknięć w internecie będzie można powołać spółkę. Uchwałę będzie można podjąć przez wideokonferencję czy maila. Spółka nie będzie potrzebowała rady nadzorczej - a wkładem zamiast pieniędzy będzie mogła być na przykład wiedza,

- Spółki, które mamy w kodeksie w dużej mierze są wzorowane na kodeksie handlowym z 1934 roku a my chcemy żeby prawo spółek było nowoczesne - wyjaśnia Luiza Modzelewska z resortu przedsiębiorczości i technologii.

Nowa forma prowadzenia działalności ma przede wszystkim pomóc innowacyjnym firmom i zachęcić do zakładania spółek. Teraz z dwóch milionów polskich przedsiębiorców ze spółek korzysta około pół miliona. Najpopularniejsza jest jednoosobowa działalność gospodarcza.

- Start-upy bez tej prostej spółki akcyjnej, która teraz jest dyskutowana jakoś sobie radzą. 71 proc. start-upów działa w formie spółki z o.o. natomiast takie uproszczone formy prawne funkcjonują w innych krajach - mówi Marta Pawlak z think tanku Startup Poland.

Wiele startupów nie przeżywa nawet roku - prosta spółka ma więc wbudowany mechanizm uproszczonej likwidacji. Prace nad nowym prawie trwały 3 lata - ale jak mówi Marta Pawlak - najważniejsze były konsultacje z samymi firmami.

Na wczorajszym briefingu minister przedsiębiorczości i technologii zapowiedziała, że nowe prawo może działać już od marca przyszłego roku. Teraz projekt trafi do Sejmu. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Marcin Jagiełowicz, kw 

Zobacz więcej na temat: firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak