X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ponad pół mld złotych dla innowacyjnych firm

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 11:02
Przedsiębiorcy z miast średnich mogą na nowych zasadach ubiegać się o dofinansowanie dla swoich firm na wzmocnienie konkurencyjności i innowacji. Czeka na nich 550 mln zł w programie Inteligentny Rozwój w konkursie "Badania na rynek".
Program Inteligentny Rozwój daje szanse przedsiębiorstwom inwestującym w innowacyjne projekty w średnich miastach.
Program Inteligentny Rozwój daje szanse przedsiębiorstwom inwestującym w innowacyjne projekty w średnich miastach.Foto: science photo / Shutterstock

W odpowiedzi na postulaty przedsiębiorców od tego roku zmieniły się kryteria wyboru projektów w konkursach o dofinansowanie wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych i wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów.

Bez limitu

Nowością jest zniesienie limitu maksymalnej kwoty dofinansowania projektu w wysokości 20 mln zł. Kolejnym ułatwieniem jest niższy minimalny próg kosztów kwalifikowanych projektu, obniżony z 5 do 1 mln zł. Rozszerza się także katalog wsparcia. Włączono możliwość finansowania innowacji procesowych.

"Wprowadzone ułatwienia umożliwią uzyskanie wsparcia szerszemu gronu przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Szczególnie zależy nam na rozwoju innowacyjnych firm w miastach średnich. Dla nich przygotowaliśmy w tym roku dwa konkursy" – poinformował wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

Dwa konkursy

Program Inteligentny Rozwój w tym roku daje nowe szanse przedsiębiorstwom inwestującym w średnich miastach. Do nich adresowane są dwa konkursy. Pierwszy zostanie ogłoszony 20 lutego, a nabór wniosków o dofinansowanie będzie trwał od 25 marca do 8 maja 2019 r. Na dofinansowanie projektów przeznaczono 550 mln zł. Drugi konkurs odbędzie w drugiej połowie roku. Nabór przeprowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

"Wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów to domena nie tylko większych firm z dużych miast. Obserwujemy również rosnące zainteresowanie przedsiębiorców wdrażaniem innowacji w miastach średnich" – powiedział wiceminister.

"Inteligentny Rozwój"

Nowatorskie firmy w miastach średniej wielkości, szczególnie zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych, mogą liczyć na wsparcie z krajowych programów operacyjnych oraz środków krajowych. Pomoc ta jest zagwarantowana w "Pakiecie dla miast średnich". Jednym z jego elementów jest program Inteligentny Rozwój.

W ostatnim czasie w programie w miastach średnich wsparto 23 projekty na łączną kwotę ponad 200 mln zł. Na przykład w Chełmie firma RECYKL Organizacja Odzysku S.A. realizuje projekt wprowadzający na rynek nowy produkt, wykorzystywany w procesie budowy nawierzchni asfaltowych.

W Świętochłowicach przedsiębiorstwo EKOINSTAL wdroży do produkcji i wprowadzi do swojej oferty handlowej innowacyjne blachy. Natomiast w Środzie Wielkopolskiej Lena Lighting S.A. będzie produkować innowacyjne oprawy oświetleniowe.

"Pakiet dla średnich miast, realizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, przynosi już konkretne rezultaty, a będzie ich coraz więcej" – podsumował wiceminister.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

BGK: blisko 500 firm walczy o dotacje na innowacje technologiczne

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 14:35
Blisko 500 firm ubiega się o specjalny kredyt na innowacje technologiczne, który będzie częściowo spłacany przez BGK - poinformował we wtorek bank. Wartość wniosków o dotacje pięciokrotnie przekracza pulę dostępnych środków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy szansę zostać liderem usług technologicznych, Brexit może pomóc"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 08:52
Polska może zostać jednym z liderów usług technologicznych. Mamy bowiem wybitnych informatyków i inżynierów. Już teraz jesteśmy światowymi liderami w płatnościach bezdotykowych. Szansę dla nas pod tym względem niesie Brexit - mówi wiceszefowa MR Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Innowacje to nie nasza specjalność. Za mało pomysłów, czy za mało pieniędzy?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 15:35
Przez lata nie dorobiliśmy się jako kraj żadnego zaawansowanego technicznie lub technologicznie produktu, albo wyróżniającego się i rozpoznawalnego brandu jednoznacznie kojarzonego z Polską. Tymczasem nawet małe pod względem ludności państwa mogą się czymś takim pochwalić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy badacze w Programie Horyzont 2020

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 19:30
Program Horyzont 2020  to największy, już ósmy program Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji realizowany w latach 2014-2020.
rozwiń zwiń