X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PKP PLK na koniec 2018 zrealizowały nakłady na poziomie 18 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 15:45
PKP Polskie Linie Kolejowe na koniec piątego roku perspektywy 2014-2020 zrealizowały rosnąco nakłady na poziomie 18 mld zł, co stanowi 28 proc. wartości Krajowego Programu Kolejowego (KPK). Rząd na najbliższycm posiedzeniu we wtorek, 19 lutego, ma zdecydować o zwiększeniu wydatków na program kolejowy o 1,8 mld zł
Rząd zdecyduje o zwiększeniu wydatków na program kolejowy o 1,8 mld zł
Rząd zdecyduje o zwiększeniu wydatków na program kolejowy o 1,8 mld złFoto: Pixabay

- W analogicznym okresie poprzedniej perspektywy unijnej wartość zrealizowanych rosnąco nakładów wyniosła 5,6 mld zł i stanowiła 15 proc. kwoty nakładów zaplanowanych w realizacji i pierwotnym Wieloletnim Planie Inwestycji Kolejowych - poinformował w poniedziałek dziennikarzy prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Prezes zwrócił uwagę, że na koniec piątego roku trwania obecnej perspektywy PKP PLK ma ponad trzykrotnie więcej podpisanych umów z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na dofinansowanie ze środków unijnych. Kolejowa spółka ma bowiem zawarte umowy dofinansowania na 29,8 mld zł co stanowi 85 proc. dostępnej alokacji środków unijnych.

- W analogicznym momencie poprzedniej perspektywy umowy o dofinansowanie były zawarte na wartość jedynie 26 proc. dostępnej alokacji - dodał Merchel.

Szef PKP PLK przypomniał, że KPK jest największym w historii programem inwestycyjnym na kolei o wartość ponad 66 mld zł. Obejmuje on ponad 220 projektów i około 9 tys. km linii kolejowych.

Merchel powiedział też, że PKP PLK przygotowują się do nowej perspektywy unijnej i w roku 2021, kiedy rozpocznie się nowy okres rozliczeniowy, kolejowa spółka będzie gotowa do ogłoszenia przetargów o wartości ponad 40 mld zł.

Rząd we wtorek o zwiększeniu wydatków na program kolejowy o 1,8 mld zł

Zwiększenie o 1,8 mld zł wydatków zaplanowanych na realizację Krajowego Programu Kolejowego (KPK) do 2023 roku zakłada projekt uchwały Rady Ministrów, którym we wtorek ma zająć się rząd - wynika z opublikowanego w poniedziałek planu posiedzenia Rady Ministrów. 

Środki na zwiększenie wartości programu pochodzić będą z budżetu państwa i przekazane zostaną spółce PKP Polskie Linie Kolejowe w drodze wykupu akcji tej spółki od PKP SA.

Dokapitalizowanie w wysokości 1,8 mld zł ma zapewnić prawidłową realizacją KPK szczególnie w części dotyczącej inwestycji w infrastrukturę kolejową w portach morskich.

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów napisano, że wartość KPK zwiększona zostanie również o 2,5 mld zł, które pochodzić będą z dodatkowego kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

- Środki te przeznaczone zostaną na współfinansowanie zwiększonej wartości projektów portowych i innych projektów będących już w realizacji oraz projektów przesuniętych z listy rezerwowej na podstawową - napisano w wykazie prac legislacyjnych.

PKP Polskie Linie Kolejowe realizują Krajowy Program Kolejowy o wartości ponad 66 mld zł. To największy program w historii kolei. Zmodernizowanych będzie 9 tys. km torów, a na 8,5 tys. zwiększy się prędkość

PAP, NRG, kw 

Zobacz więcej na temat: kolej PKP infrastruktura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister infrastruktury: modernizujemy tabor i poprawiamy infrastrukturę kolejową

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 21:59
– W Europie zapanowała moda na transport kolejowy, jako najlepszy, ekologiczny i bezpieczny. Kolej postrzegana jest również jako pomost między Europą a Azją – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Przy okazji Kongresu 590 przedstawił słuchaczom Polskiego Radia 24 obecny stan, a także perspektywy dla krajowego rynku kolejowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKP PLK podtrzymuje plan realizacji inwestycji za 10 mld zł w 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:30
PKP Polskie Linie Kolejowe podtrzymują tegoroczny plan zakładający realizacje inwestycji kolejowych o wartości około 10 mln zł - poinformował w środę na konferencji wiceprezes PKP PLK Arnold Arnold Bresch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do końca 2030 r. główne szlaki kolejowe wyposażone w niezbędną infrastrukturę

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 17:45
Do końca 2030 r. główne szlaki kolejowe będą wyposażone w niezbędną infrastrukturę - powiedział w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas I Kongresu Rozwoju Kolei. Dodał, że w przygotowywanym projekcie ustawy będzie wprowadzony zakaz likwidacji szlaków kolejowych.
rozwiń zwiń