X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Produkcja budowlano-montażowa w styczniu wyhamowała: mniejsze tempo budowy domów i robót specjalistycznych

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 10:40
Produkcja budowlano-montażowa w styczniu 2019 r. wzrosła o 3,2 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 61,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Rok temu te wartości wynosiły odpowiednio 12,2 proc. oraz 21,8 proc.
Więcej niż przed rokiem wybudowano obiektów inżynierii lądowej i wodnej  w styczniu wzrost wyniósł 15,3 proc. rr, rok temu ten wskaźnik wyniósł 11,4 proc.
Więcej niż przed rokiem wybudowano obiektów inżynierii lądowej i wodnej – w styczniu wzrost wyniósł 15,3 proc. r/r, rok temu ten wskaźnik wyniósł 11,4 proc.Foto: Stockr/Shutterstock.com

Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się wzrostu produkcji budowlano-montażowej w styczniu rdr o 7,5 proc., a mdm spadku o 59,9 proc.

Ostry spadek robót specjalistycznych

Największy spadek – o minus 6,2 proc. w stosunku do stycznia 2018 r.  zanotowano w przypadku budowlanych robót specjalistycznych. Te była również mniejsze o 51,2 proc. w stosunku do grudnia 2018 r.

Mniejsze tempo budowy domów

Mniej niż przed rokiem wzrosła budowa budynków – wzrost wyniósł 2,3 proc.. przed rokiem było to 24,2 proc.

Zwiększenie tempa budowy obiektów inzynierii lądowej i wodnej

Więcej niż przed rokiem wybudowano obiektów inżynierii lądowej i wodnej – w styczniu wzrost wyniósł 15,3 proc. r/r, rok temu ten wskaźnik wyniósł 11,4 proc.

PAP, GUS, jk

Zobacz więcej na temat: produkcja budownictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak