X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister Andrzej Adamczyk zapowiada ustawę o przywróceniu połączeń autobusowych

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 17:01
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnił w poniedziałek, że projekt ustawy dotyczącej przywrócenia zredukowanych połączeń autobusowych jest „praktycznie gotowy”. Dotyczyć ma jednego z pięciu sztandarowych projektów PiS przedstawionych podczas sobotniej konwencji partii, przewidującego przywrócenie transportu publicznego między powiatami i gminami.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Liczy on, że proces legislacyjny związany z uchwalaniem nowych przepisów przebiegnie jak najszybciej.

Ustawa ma stworzyć system wsparcia połączeń autobusowych na terenie Polski

Jak zaznaczył Adamczyk podczas briefingu w Krakowie, nowy projekt PiS to „nie jest kwestią PKS-ów”, ale stworzenia warunków do tego, „aby nikt z Polaków mieszkających nawet w bardzo małej miejscowości nie czuł się wykluczony komunikacyjnie”.

- My tworzymy system wsparcia połączeń autobusowych w naszym kraju” - podkreślił minister.

- Mówimy o tym, że stworzymy taki system, który pozwoli odbudować i odtworzyć połączenia autobusowe w całej Polsce. Ja mam nie tylko pomysł, nie tylko koncepcję, ale praktycznie rzecz biorąc gotowy projekt ustawy - zaznaczył szef resortu infrastruktury. Dodał, że wynika to z tego, iż rozmawiał z premierem Matuszem Morawieckim o tym problemie od wielu miesięcy, „że tę sytuację musimy zmienić, że takie działania musimy podjąć”.

Znowelizowana zostanie ustawa o publicznym transporcie zbiorowym

Adamczyk zastrzegł, że na razie nie będzie podawał publicznie szczegółów programu, bo chce, aby najpierw zapoznał się z nimi na posiedzeniu rząd. Według niego realizowany on będzie w ramach nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.

Nowy system będzie wymagał nowelizacji budżetu

- Przed nami proces legislacyjny; chciałbym, żeby przebiegł on jak najszybciej. Związana z nim będzie także nowelizacja budżetu - zaznaczył minister.

Będzie współpraca z samorządami

Jego zdaniem resort infrastruktury posiada pełne analizy, gdzie nowe połączenia autobusowe są potrzebne. Chce także przy realizacji programu – podkreślił Adamczyk - współpracować z samorządami, bo bez nich projekt się nie powiedzie.

-Samorządy chcą się zaangażować, tylko wiadomą rzeczą są potrzebne środki finansowe i my te środki chcemy zapewnić” - zaznaczył minister.

Przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych było jednym z pięciu sztandarowych projektów PiS przedstawionych podczas sobotniej konwencji partii. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, aby podwoić liczbę przejechanych kilometrów do jednego miliarda z pół miliarda obecnie.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak