X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

TAURON przyłączył rekordową liczbę mikroinstalacji OZE

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 12:47
Odnawialne źródła energii powoli stają sie w Polsce coraz bardziej trendy. Koncern energetyczny TAURON poinformował, że w ubiegłym roku zanotował rekordową liczbę OZE przyłączonych do sieci energetycznej - było to ponad 8 tysięcy mikroinstalacji. To dwa razy więcej niż w 2017 roku.
Instalacja w Cigacicach
Instalacja w CigacicachFoto: TAURON

- Spośród wszystkich przyłączonych w ubiegłym roku mikroinstalacji, zdecydowana większość została wykonana w technologii fotowoltaicznej. Spółka przyłączyła także 32 większe odnawialne źródła energii inne niż mikroinstalacje, z których 6 nie zostało wykonanych w technologii fotowoltaicznej. Były to elektrownia wodna, elektrownia wiatrowa, a także elektrownie wykorzystujące biogaz inny niż biogaz rolniczy. Pozostałą część stanowią elektrownie PV. W sumie łączna moc instalacji przyłączonych w ubiegłym roku przekroczyła 75 MW - poinformowała spółka w komunikacie.

Najwięcej instalacji OZE przybyło w IV kwartale zeszłego roku - ponad 3 tysiące.

W sumie TAURON Dystrybucja przyłączył do sieci energetycznej już ponad 17 tysięcy mikroinstalacji o łącznej mocy 106 MW. Do tej pory najwięcej instalacji OZE przyłączono w Małopolsce.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, komunikat, md

Zobacz więcej na temat: energetyka OZE
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nadal wysokie bariery przed OZE w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 14:43
Instalowanie w Polsce małych Odnawialnych Źródeł Energii w takiej skali, która miałaby realny wpływ na sytuację gospodarstw domowych i całej krajowej ekonomki, ciągle pozostaje w sferze planów i zamierzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OZE z dofinansowaniem. Trwa konkurs

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 16:05
O dofinansowanie w odnawialne źródła energii (OZE) mogą się ubiegać inwestorzy i przedsiębiorcy, którzy planują inwestycje właśnie w takie źródła energii, lub chcą rozwijąć już istniejące instalacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy polski miks energetyczny powinien mieć mniej węgla, więcej OZE i gazu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 19:49
W Katowicach obradują goście szczytu klimatycznego COP24. A naukowcy alarmują, że do roku 2050 świat musi zredukować emisję CO2 do zera. Jeśli tak się nie stanie, może dojść do zagłady życia na Ziemi. Na COP24 na pewno padnie pytanie, w jaki sposób Polska chce redukować szkodliwą emisję. Konkretów jeszcze nie mamy, bo dokument o naszej polityce energetycznej nie został jeszcze przyjęty przez rząd. Niektóre propozycje już jednak znamy.
rozwiń zwiń