more_horiz
Gospodarka

TAURON przyłączył rekordową liczbę mikroinstalacji OZE

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 12:47
Odnawialne źródła energii powoli stają sie w Polsce coraz bardziej trendy. Koncern energetyczny TAURON poinformował, że w ubiegłym roku zanotował rekordową liczbę OZE przyłączonych do sieci energetycznej - było to ponad 8 tysięcy mikroinstalacji. To dwa razy więcej niż w 2017 roku.
Instalacja w Cigacicach
Instalacja w CigacicachFoto: TAURON

- Spośród wszystkich przyłączonych w ubiegłym roku mikroinstalacji, zdecydowana większość została wykonana w technologii fotowoltaicznej. Spółka przyłączyła także 32 większe odnawialne źródła energii inne niż mikroinstalacje, z których 6 nie zostało wykonanych w technologii fotowoltaicznej. Były to elektrownia wodna, elektrownia wiatrowa, a także elektrownie wykorzystujące biogaz inny niż biogaz rolniczy. Pozostałą część stanowią elektrownie PV. W sumie łączna moc instalacji przyłączonych w ubiegłym roku przekroczyła 75 MW - poinformowała spółka w komunikacie.

Najwięcej instalacji OZE przybyło w IV kwartale zeszłego roku - ponad 3 tysiące.

W sumie TAURON Dystrybucja przyłączył do sieci energetycznej już ponad 17 tysięcy mikroinstalacji o łącznej mocy 106 MW. Do tej pory najwięcej instalacji OZE przyłączono w Małopolsce.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, komunikat, md

Zobacz więcej na temat: energetyka OZE
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nadal wysokie bariery przed OZE w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 14:43
Instalowanie w Polsce małych Odnawialnych Źródeł Energii w takiej skali, która miałaby realny wpływ na sytuację gospodarstw domowych i całej krajowej ekonomki, ciągle pozostaje w sferze planów i zamierzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OZE z dofinansowaniem. Trwa konkurs

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 16:05
O dofinansowanie w odnawialne źródła energii (OZE) mogą się ubiegać inwestorzy i przedsiębiorcy, którzy planują inwestycje właśnie w takie źródła energii, lub chcą rozwijąć już istniejące instalacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy polski miks energetyczny powinien mieć mniej węgla, więcej OZE i gazu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 19:49
W Katowicach obradują goście szczytu klimatycznego COP24. A naukowcy alarmują, że do roku 2050 świat musi zredukować emisję CO2 do zera. Jeśli tak się nie stanie, może dojść do zagłady życia na Ziemi. Na COP24 na pewno padnie pytanie, w jaki sposób Polska chce redukować szkodliwą emisję. Konkretów jeszcze nie mamy, bo dokument o naszej polityce energetycznej nie został jeszcze przyjęty przez rząd. Niektóre propozycje już jednak znamy.
rozwiń zwiń