X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Raport KE: kobiety mają średnio niższe zarobki, brakuje ich w wielu dziedzinach życia

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 08:58
W wielu dziedzinach kobiety zmagają się z nierównościami - zarabiają średnio o 16 procent mniej niż mężczyźni, są bardziej zagrożone ubóstwem i niedostatecznie reprezentowane w polityce i biznesie. Tak wynika z raportu, który opublikowała Komisja Europejska w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Free-Photos

Komisja podkreśla, że sytuacja poprawia się z roku na rok i są postępy, ale dodaje, że zmiany są zbyt wolne. Sytuacja różni się w zależności od kraju. Polska jest w czołówce państw, w których te dysproporcje są najmniejsze. W Polsce ta różnica wynosi 7 procent, jeszcze mniejsza jest tylko w Rumunii, we Włoszech, Luksemburgu i Belgii. Z kolei w Estonii wynosi ponad 25 procent.

Natomiast jeśli chodzi o poziom zatrudnienia Polska jest w grupie ośmiu krajów do których Komisja wysłała zalecenia dotyczące zwiększenia udziału kobiet w rynku pracy.

Kobiet brakuje w polityce...

W całej Unii słaba jest też reprezentacja kobiet w polityce. Z najnowszych danych z parlamentów krajowych wynika, że najwięcej posłanek było w Szwecji, Polska jest blisko 30-procentowej średniej unijnej. W Parlamencie Europejskim z kolei wyróżnia się Finlandia - 77 procent narodowej reprezentacji to kobiety, z Polski to jedna czwarta.

... i w biznesie

A w biznesie nadal szklany sufit jest rzeczywistością - pisze Komisja Europejska. Jedynie 6,3 procent stanowisk dyrektorów generalnych w głównych spółkach notowanych na giełdzie w Unii piastują kobiety.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gender na rynku pracy, czyli seksizm w portfelu

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 11:23
Szklany sufit, czyli niewidzialne bariery, które mimo zdolności i wykształcenia kobiety - nie pozwalają jej na awans czy lepsze zarobki nadal istnieją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pieniądz nie śpi": czy "szklany sufit" nadal jest problemem dla kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 08:18
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Warto pamiętać, że w tym dniu nie wystarczy obsypać kobiety tulipanami i czekoladkami, czy złożyć urocze życzenia. Święto wszystkich kobiet to również czas rozmowy o ich sytuacji na rynku pracy. O tym czy kobietom w Polsce łatwo jest osiągnąć zawodowy sukces i czy istnieje "szklany sufit" z Moniką Kurtek główną ekonomistką Banku Pocztowego rozmawia Justyna Golonko.
rozwiń zwiń