X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Atrakcyjne pożyczki na rozwój kompetencji. Rusza ministerialny program

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 13:20
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju rozpoczyna kolejną edycję projektu "Pożyczki na kształcenie" dla osób które chcą podnosić swoje kwalifikacje. W ramach programu chętne osoby, bez względu na wykształcenie czy formę zatrudnienia, mogą dostać pożyczki od 600 złotych do 100 tysięcy na wybrany przez siebie kurs, czy studia.
Audio
  • Ministerstwo Inwestycji rozpoczyna kolejną edycję projektu „Pożyczka na kształcenie - relacja Martyny Szymczakowskiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Unsplash

 W poprzednich edycjach chętni wybierali między innymi kursy informatyki, psychologii, spawalnicze, a nawet kursy pilotażu, czy studia MBA w Australii.

Dobre warunki spłaty

Minister inwestycji Jerzy Kwieciński mówi, że forma spłaty jest wyjątkowo atrakcyjna.

- Te pożyczki są absolutnie nieprocentowane, nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Dla osób, które skończą kurs następuje 20-to procentowe umorzenie pożyczki, więc nie musza płacić ostatnich rat, dodał minister Jerzy Kwieciński. W przypadku osób o najniższych dochodach umorzenie może sięgać 25 procent całej kwoty pożyczki. Operatorem programu jest Fundacja Agencji Rozwoju Regionalnego w Starachowicach.

Prezes Fundacji Ryszard Nosowicz zaznacza, że projekt wyróżnia się dostępnością.

- Jest on przeznaczony praktycznie dla wszystkich. Dla przedsiębiorców, dla osób fizycznych, dla bezrobotnych i pracujących. Każdy kto chce podnieść swoje kwalifikacje i umiejętności może skorzystać z tego projektu - dodaje Ryszard Nosowicz.

Nabór wniosków rozpocznie się 18 marca. Na „Pożyczki na kształcenie” ministerstwo rozwoju przeznaczyła w tym roku 10 milionów złotych. W przypadku dużego zainteresowania resort nie wyklucza dodatkowych środków. W poprzednich dwóch edycjach udzielono blisko 3 tysiące pożyczek na łączną kwotę 27 milionów złotych.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konstytucja dla Nauki weszła w życie. "Zmiany są rewolucyjne"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 12:00
W poniedziałek zaczęła obowiązywać nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Jedną ze zmian, które wprowadza jest większa autonomia uczelni. – To ułatwi dostosowanie się do zmieniającego się otoczenia społeczno-gospodarczego. Do tej pory uczelnie musiały czekać na wytyczne ministerstwa – skomentował w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-learning. Studia bez ruszania się z domu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 15:04
Niedawno na polskim rynku edukacyjnym pojawiła się możliwość studiowania w trybie zdalnym jako alternatywna na dziennego i zaocznego toku studiów. Czy rzeczywiście możemy zdobyć dyplom on-line? Sprawdza Ada Janiszewska.
rozwiń zwiń