X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Szef NBP zapowiada, że stopy procentowe nie wzrosną do 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 15:20
To dobra wiadomość dla kredytobiorców, ale gorsza dla właścicieli lokat – stopy procentowe nie powinny wzrosnąć jeszcze przez 3 lata. Zapowiedział to prezes NBP Adam Glapiński podczas czwartkowego Forum Bankowego, że do końca jego kadencji.
Szef NBP zapowiada, że stopy procentowe nie powinny wzrosnąć do 2022 r.
Szef NBP zapowiada, że stopy procentowe nie powinny wzrosnąć do 2022 r.Foto: pixabay

− Według aktualnych prognoz nie widać, aby do końca mojej kadencji stopy procentowe miały być zmienione - powiedział prof. Glapiński w wystąpieniu, podczas którego charakteryzował sytuację w polskiej gospodarce.

Mówił, że "mamy w gospodarce złote czasy", coś, "co kiedyś będzie nazywane polskim cudem gospodarczym".

− Ten rok będzie kontynuacją tego cudu i następny rok także - zaznaczył.

Przed nami spowolnienie niemieckiej gospodarki

Przyznał, że pewien wpływ na tempo wzrostu polskiej gospodarki może mieć spowolnienie w gospodarce niemieckiej, a z którą jesteśmy związani "na dobre i złe". "Jak oni mają grypę, to my mamy katar" - powiedział.

Mimo to nadal, jego zdaniem, należy oczekiwać zrównoważonego i stabilnego wzrostu. Nawet bowiem jeśli wzrost spadnie do 4 procent, to "nadal jest wspaniałe tempo wzrostu".

Przed nami 3 lata stabilnych stóp procentowych?

Dodatnie i stabilne są też stopy procentowe.

− Nie zanosi się na to, żeby te stopy procentowe się zmieniały. Ryzykownie mogę powiedzieć, że według aktualnych prognoz nie widać, żeby do końca mojej kadencji i Rady Polityki Pieniężnej miały być zmienione - powiedział prezes NBP.

Stabilność stóp „budzi frustrację” w Radzie Polityki Pieniężnej

Glapiński przyznał zarazem, że stabilność stóp "powoduje pewne zniecierpliwienie u członków Rady Polityki Pieniężnej". Przyznał, że członkowie RPP bywają "sfrustrowani" tym, że ze stopami się nic nie dzieje i "szukają innych form aktywności, w tym polemizują z przewodniczącym i prezesem banku na temat wszystkich możliwych tematów, które dotyczą banku centralnego".

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: stopy procentowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak