X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Od kwietnia nowy cennik Poczty Polskiej: zdrożeją listy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 17:19
Od 1 kwietnia Poczta Polska rusza z nowym cennikiem usług listowych. Ma być drożej, ale do koperty będzie można włożyć cięższe przesyłki. Bez zmian zostają ceny przesyłek paczkowych i zagranicznych.
Audio
  • Od 1 kwietnia Poczta Polska rusza z nowym cennikiem usług listowych. Ma być drożej, ale do koperty będzie można włożyć cięższe przesyłki. Bez zmian zostają ceny przesyłek paczkowych i zagranicznych./IAR/.
  • Wiceprezes Poczty tłumaczy, że firma musi zarobić na utrzymanie swojej infrastruktury./IAR/.
Od 1 kwietnia Poczta Polska rusza z nowym cennikiem usług listowych. Ma być drożej, ale do koperty będzie można włożyć cięższe przesyłki.
Od 1 kwietnia Poczta Polska rusza z nowym cennikiem usług listowych. Ma być drożej, ale do koperty będzie można włożyć cięższe przesyłki. Foto: Wikimedia Commons, Artem Yurchenko

Wiceprezes Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel mówi Polskiemu Radiu, że wydatki statystycznej rodziny na korespondencję mogą wzrosnąć. Według szacunków operatora polskie gospodarstwo domowe rokrocznie wydaje na listy 70 złotych i 87 groszy. Po zmianie cennika będzie to 79 złotych i 92 grosze.

Przedstawiciel Poczty tłumaczy, że firma musi zarobić na utrzymanie swojej infrastruktury. Jako operator wyznaczony, Poczta musi otrzymywać odpowiednią liczbę placówek oraz jakość usług. Zmiana cennika pomoże to sfinansować.

Zamiast 12 pozycji w nowym cenniku znajdzie się 6 pozycji. Przesyłka „S” będzie mogła ważyć do 500 gramów. W przypadku przesyłki „M” limit ten wynosi kilogram, a w przypadku przesyłki „L” limit ten to 2 kilogramy. Cena będzie zależeć od wielkości koperty. Dla przesyłek „S”, „M” i „L” wyniesie ona od 3 złotych 30 groszy, od 4 złotych oraz od 6 złotych.

IAR, jk

Zobacz więcej na temat: Poczta Polska finanse ceny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak