X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dzisiaj w 75 galeriach handlowych urzędnicy pomogą rozliczyć się z fiskusem

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 09:46
Jak co roku urzędnicy skarbówki wesprą Polaków przy rozliczaniu się z fiskusem. Dzisiaj w 75 centrach handlowych w całej Polsce urzędnicy pomogą złożyć deklarację podatkową za 2018 rok. Dla osób rozliczających się przez PIT-37 i PIT-38, czyli dla większości z nas, deklaracja będzie wysyłana przez elektroniczny system Twój e-PIT.
30 kwietnia mija termin składania zeznań podatkowych za zeszły rok.
30 kwietnia mija termin składania zeznań podatkowych za zeszły rok.Foto: REDPIXEL.PL/shutterstock

Urzędnicy będą czekać na podatników w godzinach 12.00-20.00 w punktach informacyjnych w centrach handlowych. Listę galerii, które biorą udział w akcji, można znaleźć pod tym adresem.

Po poradę warto sięgnąć, bo w tym roku w kwestii rozliczenia zmieniło się dużo - tym razem PIT za "zwykłych" podatników wypełniła skarbówka, umieszczając go w systemie elektronicznym Twój e-PIT.

- Urzędnicy wyjaśnią wątpliwości związane z rozliczeniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomogą skorzystać z nowej usługi. Podatnicy, którzy rozliczają się na innych formularzach PIT (36, 36L lub 39) także otrzymają pomoc - czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów. 

Co ze sobą zabrać?

Aby uzyskać pomoc od urzędników, potrzebne będą:

  • zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2017 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2017 r.,
  • aktualne informacje o dochodach (wystarczy np. jeden PIT-11 za 2018 r.)
  • kwota nadpłaty lub niedopłaty podatku z rozliczenia za 2017 r.

Co ważne, urzędnicy na stanowiskach w centrach handlowych nie będą przyjmować deklaracji papierowych

Resort przypomina, że im szybciej złożymy PIT, tym szybciej mamy szansę na zwrot nadpłaconego podatku. W przypadku przesłania zeznania przez usługę Twój e-PIT jest to maksymalnie 45 dni. W przypadku deklaracji papierowej okres oczekiwania pozostaje taki sam jak do tej pory i wynosi maksymalnie trzy miesiące.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, komunikat, md

Zobacz więcej na temat: pit podatki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik Ministerstwa Finansów: "Twój e-PiT" pracuje bez zakłóceń

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 13:55
W Ministerstwie Finansów postawiliśmy na analitykę, która pozwala uszczelniać system podatkowy, ale także pomaga podatnikom uczciwym, każdemu kto wypełnia swoje obowiązki podatkowe. To, co my dzisiaj robimy w odniesieniu do podatników, stawia nas w czołówce Europy, jeśli chodzi o rozwiązanie tych kwestii – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Jurek, rzecznik Ministerstwa Finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twój e-PIT rozszerzony m.in. o dodatkowy element autoryzacyjny

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 21:49
W najbliższych dniach Twój e-PIT zostanie rozszerzony o nowe funkcjonalności: historię logowania, dodatkowy element autoryzacyjny oraz możliwość wskazania profilu zaufanego jako wyłącznego sposobu dostępu do usługi - poinformowało w środę w komunikacie Ministerstwo Finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do kiedy pracodawca musi przekazać PIT za 2018 rok?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:40
Pracodawca ma obowiązek dostarczyć PIT-11 do urzędu skarbowego, w którym rozlicza się podatnik, jak również samemu podatnikowi. Druk PIT-11 do urzędu pracodawca musiał dostarczyć do końca stycznia, a podatnikowi do końca lutego danego roku, czyli w roku obecnym do czwartku 28 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już 1,5 mln deklaracji Twój e-PIT

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 18:21
W ciągu niespełna dwóch tygodni funkcjonowania usługi Twój e-PIT, za pomocą tego systemu złożono ponad 1,5 mln deklaracji – poinformowała w środę na Twitterze minister finansów Teresa Czerwińska.
rozwiń zwiń