X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W "Pakiecie" ma być łatwiej prowadzić biznes. Propozycje resortu przedsiębiorczości

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 10:55
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przedstawiło propozycje ponad 70 ułatwień dla przedsiębiorców pod nazwą "Pakiet Przyjazne Prawo". Liczy, że zostaną one przyjęte jeszcze w tej kadencji Sejmu.
Audio
  • Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała, że wydłużenie terminu rozliczania podatku VAT od towarów wpływających do portu nastąpi na prośby przedstawicieli polskich firm. (IAR)
  • Wiceminister przedsiębiorczości Marek Niedużak mówi, że Pakiet Przyjazne Prawo wprowadza prawo do jednego błędu dla początkujących przedsiębiorców. (IAR)
Ministerstwo przedsiębiorczości przygotowało Pakiet Przyjazne Prawo, dotyczący przedsiębiorców.
Ministerstwo przedsiębiorczości przygotowało Pakiet Przyjazne Prawo, dotyczący przedsiębiorców.Foto: Pixabay

Projekt zakłada między innymi wydłużenie terminu rozliczania VAT w imporcie, pozwolenie rzemieślnikom na zakładanie spółek bez utraty statusu rzemieślnika oraz prawo do popełnienia błędu przez pierwszy rok działalności mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz podkreśla, że wydłużenie terminu rozliczania podatku VAT z 10 do 25 dni od towarów wpływających do portu nastąpi na prośby przedstawicieli polskich firm. Minister ma nadzieję, że zmiana prawa zachęci importerów do korzystania z polskich portów, zamiast niemieckich czy holenderskich. Wówczas cło za towary sprowadzane na przykład z Chin będzie płacone w Polsce.

Wiceminister przedsiębiorczości Marek Niedużak powiedział, że pakiet wprowadza też prawo do jednego błędu dla początkujących przedsiębiorców. Chodzi o osoby fizyczne zarejestrowane w centralnej ewidencji działalności gospodarczej.

Pakiet wprowadza też ochronę konsumencką dla przedsiębiorców w obszarach spoza zakresu ich działalności.

Ministerstwo Przedsiębiorczości chce, aby "Pakiet Przyjazne Prawo" został przyjęty w obecnej kadencji Sejmu.

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ulga IP box od nowego roku. Na czym polega?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 08:20
Od Nowego Roku wchodzi w życie rozwiązanie podatkowe wspierające innowatorów - przypomina minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Podkreśla, że dzięki tzw. IP box podatek CIT i PIT dla tych, którzy komercjalizują własność intelektualną, będzie rekordowo niski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatory płatnicze "największą barierą rozwojową MŚP". Będą nowe przepisy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 14:55
W marcu rząd przyjmie projekt ustawy dotyczący zatorów płatniczych - poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że ustawa skróci termin płatności i wprowadzi tzw. ulgi za złe długi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Innowacje i technologie podstawą wzrostu konkurencyjności polskich firm. Nowa ustawa ma nadać impuls

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 10:06
Wchodzi w życie Ustawa o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Celem Fundacji jest pomoc przy zwiększaniu konkurencyjności polskich firm i ich rozwoju w kierunku przemysłu 4.0.
rozwiń zwiń