X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Emerytura+ pomoże emerytom i gospodarce. Sejm przyjmie ją jeszcze w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 13:07
Dziś wieczorem na posiedzeniu sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy dotyczącej Emerytury+.
Audio
  • Kiedy emeryci i renciści otrzymają Emerytur e plus i jakie ma to znaczenie dla gospodarki, o tym w radiowej Jedynce./Tomasz Matusiak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Z  trzynastej emerytury w wysokości emerytury minimalnej wynoszącej 1100 złotych brutto a netto 888 złotych 25 groszy, skorzysta liczna grupa uprawnionych emerytów i rencistów niezależnie od tego, jakie otrzymują świadczenie.
Z trzynastej emerytury w wysokości emerytury minimalnej wynoszącej 1100 złotych brutto a netto 888 złotych 25 groszy, skorzysta liczna grupa uprawnionych emerytów i rencistów niezależnie od tego, jakie otrzymują świadczenie. Foto: pixabay

Przewiduje się, że ustawę o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w roku 2019 Sejm powinien przyjąć na dodatkowym posiedzeniu jeszcze w tym tygodniu.

- Projekt zakłada, że Emeryturę+ w wysokości 1,1 tys. zł brutto dostanie prawie 10 mln osób - mówi premier Mateusz Morawiecki.

Świadczenie będzie wypłacane z urzędu, nie trzeba będzie o nie wnioskować.

Dodatkowa emerytura zostanie wypłacona w maju wraz z normalnym świadczeniem emerytalnym

Emerytalna "trzynastka" - co do zasady - zostanie wypłacona w maju w tych samych terminach co inne świadczenia, które co miesiąc trafiają do emerytów i rencistów. ZUS wypłaca je 1, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca.

Milion emerytów otrzyma Emeryturę+ już w kwietniu

- Jak mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska - blisko milion seniorów dostanie 13. emeryturę już w kwietniu.

Co ważne - dodatkowa emerytura nie będzie wliczana do dochodu.

Na Emeryturze+ zyskają emeryci i gospodarka

Jarosław Sadowski, analityk finansowy z Expandera, uważa, że dodatkowe pieniądze emeryci będą wydawać i zyska na tym gospodarka.

Jak podkreśla, dzięki nowemu świadczeniu procentowo większe pieniądze trafią do mniej zamożnych emerytów, co powinno zwiększyć popyt konsumpcyjny i tym samym ułatwić przejście przez zapowiadany okres spowolnienia gospodarczego.

Drugie czytanie projektu na posiedzeniu Sejmu zaplanowane jest na jutro. Najprawdopodobniej w czwartek posłowie przyjmą ustawę o Emeryturze+.

Tomasz Matusiak, jk

Zobacz więcej na temat: emerytura finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak