X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jak uchronić Polskę przed powodzią plastikowych odpadów?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 13:00
Pod koniec marca Parlament Europejski uchwalił zakaz sprzedaży plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku. Jednak nowe rozwiązania  będą obowiązywać dopiero od 2021 roku.
Audio
  • Dlaczego Polska powinna szybkie wprowadzać bardziej rygorystyczne uregulowania, dotyczącyce rozszerzonej odpowiedzialności producenta za recykling, tłumaczy Szymon Dziak-Czekan, prezes Stowarzyszenia Polski Recykling. Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia
Już w 2020 r. będziemy musieli poddawać recyklingowi 50 proc. odpadów komunalnych, a za 10 lat nie będziemy mogli już ich składować.
Już w 2020 r. będziemy musieli poddawać recyklingowi 50 proc. odpadów komunalnych, a za 10 lat nie będziemy mogli już ich składować.Foto: pixabay

Szymon Dziak-Czekan, prezes Stowarzyszenia Polski Recykling uważa, że w Polsce konieczne jest szybkie wprowadzenie bardziej rygorystycznych uregulowań, dotyczących rozszerzonej odpowiedzialności producenta.

−Tylko wtedy nasz kraj będzie w stanie zrealizować ambitne cele dotyczące recyklingu, wyznaczone przez Unię Europejską, podkreśla. 

I przypomina, ze już w 2020 r. będziemy musieli poddawać recyklingowi 50 proc. odpadów komunalnych, a za 10 lat nie będziemy mogli już ich składować.

−Te będą musiały być poddane recyklingowi albo trzeba z nich wytwarzać energię – mówi gość Polskiego Radia.

Uregulowania ukierunkowane na rzetelny recykling są nieodzowne. Jednym z nich jest coraz powszechniej postulowane wprowadzenie systemu kaucyjnego w odniesieniu do plastikowych butelek i kartonowych opakowań.

Dariusz Kwiatkowski, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Unii będzie większy recykling. Ekolodzy zadowoleni

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 12:45
W mijającym tygodniu Parlament Europejski przegłosował przepisy, w których mówi się o konieczności powiększenia recyklingu na terenie Europy. Dzięki temu na składowiska będzie trafiać mniej odpadów. To dobry prezent na obchodzony dziś Dzień Ziemi - uważają ekolodzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plastik zaśmieca świat: w Polsce też nie radzimy sobie z tym problemem

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 10:57
Dziś obchodzimy dzień bez Opakowań Foliowych, a tymczasem w Polsce zużywa się rocznie 3 i pół miliona ton plastiku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest pomysł na poprawienie recyklingu plastiku. Chodzi o nakrętki

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 13:00
Narasta problem zanieczyszczenia środowiska plastikiem. Dlatego Unia Europejska dąży do wprowadzenia zakazu wykorzystywania wielu jednorazowych produktów wykonanych z tego materiału. Proponuje się też wytwarzanie butelek z przymocowanymi do nich zakrętkami, co ma zwiększyć poziom recyklingu.
rozwiń zwiń