X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prawie pół mln rolników nie złożyło jeszcze wniosku o dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 14:02
15 maja mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2019 r., tymczasem jeszcze ok. 500 tys. rolników nie przekazało swojego wniosku - poinformował rzecznik ARiMR Paweł Mucha.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Stockr

Wniosek można złożyć obecnie jedynie przez internet za pomocą specjalnej aplikacji eWniosek Plus do 15 maja br. Po tym terminie można jeszcze przesłać dokumenty do 10 czerwca, ale za każdy dzień opóźnienia dopłata zostaje pomniejszona o 1 proc.

Dotychczas do Agencji rolnicy dostarczyli 600 tys. wniosków elektronicznie i ponad 200 tys. oświadczeń w formie papierowej. Oznacza to, że brakuje ok. pół miliona takich dokumentów - zaznaczył rzecznik. W ubiegłym roku ARiMR otrzymała łącznie ok. 1 mln 330 tys. wniosków o dopłaty.

Przy wypełnianiu wniosku, w razie potrzeby, rolnik może liczyć na pomoc pracowników biura powiatowego ARiMR lub Ośrodków Doradztwa Rolniczego. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące wypełniania wniosku znajdują się na stronie ARiMR www.arimr.gov.pl w zakładce eWniosekPlus.

Rzecznik poinformował, że wiele biur powiatowych już wydłużyło godziny pracy.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaka przyszłość czeka polskie rolnictwo?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 16:11
– Rolnictwo to jeden z filarów polskiego bezpieczeństwa narodowego, a także bardzo silny czynnik formujący wskaźniki eksportu – ocenił Jacek Podgórski, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej. W Polskim Radiu 24, przy okazji wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego, rozmowa o stanie krajowego rolnictwa i przyszłości, które rysuje się przed tym sektorem gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 290 tys. rolników otrzymało zaliczki dopłat bezpośrednich

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 17:04
815 mln zł przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w pierwszych czterech dniach wypłaty zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2018 r. Pieniądze dostało już ponad 294 tys. rolników - poinformował rzecznik ARiMR Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od połowy marca przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 09:20
Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęły przyjmowanie oświadczeń, zastępujących wnioski o dopłaty bezpośrednie za rok 2019.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla rolników. Rusza nabór wniosków na nowych zasadach

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 07:30
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od dziś zaczyna przyjmować wnioski o przyznanie pomocy rolnikom, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.
rozwiń zwiń