X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Targi Pracy w Londynie. Polacy z Wysp, jeśli wrócą, mogą liczyć na dobrą pracę w kraju

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 13:21
Jutro w londyńskim Queen Elizabeth II Centre odbędą się Polskie Targi Pracy, skierowane do rodaków mieszkających w Zjednoczonym Królestwie. Pracodawcy oraz instytucje publiczne będą namawiać i zachęcać do pracy, rozwoju lub kontynuacji kariery w kraju.
Audio
  • Jak ściągnąć Polaków z Wysp? Jutro targi pracy w Londynie (Aleksandra Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/jarmoluk

To pierwsze tego typu wydarzenie skierowane do Polaków, którzy udowodnili, że są mobilni po 1 maja 2004 roku. Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz przypomina, że na Wyspach Brytyjskich mieszka największa diaspora polska - to ponad dwa miliony ludzi. Dodaje, że w targach weźmie udział ponad 30 firm, które zaprezentują oferty jakie mają dla Polaków mieszkających na Wyspach. Minister podkreśla, że spotkania z emigrantami uświadomiły resortowi, że Polacy z Wysp, zwłaszcza ci młodsi wiekiem, mają niewielką świadomość, na jaką i na jak dobrze opłacaną pracę można liczyć w Polsce.

W Londynie będzie m.in. największa polska firma budowlana Budimex. Rzecznik spółki Michał Wrzosek mówi, że firma ma ponad 500 miejsc pracy dla Polaków z Wysp, oferuje im też atrakcyjne benefity, dodatki mieszkaniowe i z tytułu nadgodzin oraz dostęp do szkoleń.

Polacy z Wysp atrakcyjnym "kąskiem" dla firm

Katarzyna Borowczyk, kierownik rekrutacji w Polpharmie, polskiej firmie farmaceutycznej przyznaje, że jej spółka już od dawna miała pomysł, by swoją uwagę skierować na Polaków mieszkających na Wyspach. Dodaje, że w zeszłym roku udało się w ten sposób "ściągnąć" z Wysp do kraju kilka osób.

Chociaż zarobki w Wielkiej Brytanii są wyższe niż w Polsce, to pracodawcy zwracają uwagę np. na stabilność zatrudnienia na polskim rynku. Michał Wrzosek mówi, że Polska dynamicznie się rozwija, jest "placem budowy", więc popyt na pracę na pewno się utrzyma. Inaczej jest na Wyspach, gdzie rynek jest zdecydowanie bardziej zamknięty, a Polacy mają silną konkurencję ze strony przedstawicieli innych narodów.

O pracy w Polsce będzie można dowiadywać się bezpośrednio, na indywidualnych stoiskach. Natomiast podczas paneli i konferencji przedstawiciele biznesu i administracji państwowej  przedstawią tematy dotyczące zmian na polskim rynku pracy, systemu emerytalnego czy programów spolecznych.

Organizatorami Targów są Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wstęp bezpłatny.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Aleksandra Tycner, md

Zobacz więcej na temat: Wielka Brytania praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy świetnie sobie radzą w pracy za granicą. Średnio zarabiają ponad 7,7 tys. zł miesięcznie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 08:48
Za granicą, tylko w 6 krajach UE, pracuje prawie 2 mln Polaków i liczba ta stale rośnie. Głównym kierunkiem zarobkowej emigracji pozostaje Wielka Brytania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit może być wstrząsem dla rynku pracy na Wyspach

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 13:10
Liczba pracowników ze wszystkich państw UE zatrudnionych w Wielkiej Brytanii spadła w ciągu ostatniego roku o 132 tys., najwięcej od rozpoczęcia badań w 1997 roku - poinformował brytyjski urząd statystyczny (ONS).
rozwiń zwiń