X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Trump odłoży wprowadzenie ceł na importowane samochody z UE i Japonii?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 08:42
Prezydent Donald Trump skraca front walki o cła - jest skłonny odłożyć, może nawet na sześć miesięcy, nałożenie ceł importowych na samochody z USA i Japonii - pisze w środę serwis Bloomberga, powołując się na źródła zaznajomione z tą kwestią.
Resort handlu USA w połowie lutego przedstawił Białemu Domowi raport, w którym - jak pisze agencja dpa - import samochodów uznano za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.
Resort handlu USA w połowie lutego przedstawił Białemu Domowi raport, w którym - jak pisze agencja dpa - import samochodów uznano za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Foto: pixabay

Według tych źródeł, Waszyngton chce w ten sposób uniknąć zerwania negocjacji z Unią Europejską i Japonią i dalszego antagonizowania sojuszników w czasie, kiedy nasila się wojna handlowa USA z Chinami.

Resort handlu USA: import samochodów zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego

Resort handlu USA w połowie lutego przedstawił Białemu Domowi raport, w którym - jak pisze agencja dpa - import samochodów uznano za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Otworzyło to Trumpowi drogę do zdecydowania w ciągu 90 dni o nałożeniu specjalnych ceł. Już wcześniej Trump mówił o 25-procentowych stawkach na auta, co miałoby pomóc w zmniejszeniu deficytu handlowego USA oraz stworzeniu miejsc pracy w kraju. Termin podjęcia decyzji upływa 18 maja.

Bloomberg zwraca uwagę, że raport resortu handlu nie został podany do wiadomości publicznej. Pisze, powołując się na zaznajomionych z nim ludzi, że uzasadnieniem ceł na samochody nie jest to, iż import pojazdów i części jako taki stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego - szkody wyrządza udział tego importu w łącznym deficycie handlowym USA.

Bloomberg zastrzega, powołując się na swoje źródła, że Trump i niewielkie grono jego współpracowników, w tym szef resortu handlu Wilbur Ross i doradca ds. handlu Peter Navarro opowiadają się za wprowadzeniem nowych ceł wbrew opiniom innych doradców. Ale nawet zwolennicy ceł na importowane samochody wciąż jeszcze debatują nad skalą tego przedsięwzięcia. Natomiast inni doradcy, w tym przedstawiciel USA ds. handlu Robert Lighthizer, który prowadzi negocjacje z UE i z Japonią, wzywają Trumpa do odłożenia decyzji.

Bloomberg pisze, że we wtorek na spotkaniu w Białym Domu wsparcie uzyskało odłożenie wprowadzenia ceł na importowane samochody na okres do 180 dni. Decyzja w tej sprawie ma być ogłoszona przed końcem tygodnia.

Według Bloomberga oficjele z resortu Rossa i biura Lighthizera na spotkaniach przy drzwiach zamkniętych z przedstawicielami innych krajów i reprezentantami przemysłu motoryzacyjnego od kilku tygodni dają do zrozumienia, że prezydent odłoży decyzję w sprawie ceł na samochody i że te cła nie spowodują załamania się prowadzonych obecnie negocjacji handlowych.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA na handlowej ścieżce wojennej z Unią?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 10:43
Czy Unia Europejska i Stany Zjednoczone znajdują się na wojennej ścieżce handlowej – na to pytanie odpowiadali goście audycji Rządy pieniądza w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Groźby Trumpa podziałały? VW inwestuje w USA

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 15:30
Prezydent USA Donald Trump pochwalił Volkswagena za ogłoszony plan zainwestowania 800 mln dol. w fabrykę samochodów elektrycznych w Chattanooga, w stanie Tennessee.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna handlowa UE-USA: Unia nałoży cła za ok. 20 mld dolarów?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 10:05
Komisja Europejska sporządziła listę towarów importowanych z USA o wartości ok. 20 miliardów euro, na które potencjalnie może nałożyć cła - podały w piątek agencje Reutera i dpa, powołując się na źródła w unijnej dyplomacji.
rozwiń zwiń