X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Rzeczpospolita": Fiskus zgadza się na samozatrudnienie. Również przy jednym kontrahencie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 09:12
Premier odwołał test przedsiębiorcy, skarbówka wydaje korzystne interpretacje o prowadzących jednoosobową działalność, na kontrolach też mają spokój. Czy to koniec straszenia małych firm? - pyta w środę "Rzeczpospolita".
Rz pisze, że ma dobre wiadomości dla samozatrudnionych, czyli osób, które prowadzą działalność gospodarczą, ale są ściśle związane z jednym kontrahentem.
"Rz" pisze, że ma dobre wiadomości dla samozatrudnionych, czyli osób, które prowadzą działalność gospodarczą, ale są ściśle związane z jednym kontrahentem.Foto: pixabay

"Rz" pisze, że ma dobre wiadomości dla samozatrudnionych, czyli osób, które prowadzą działalność gospodarczą, ale są ściśle związane z jednym kontrahentem.

 "Oprócz tego, że nie będzie nowych przepisów pozwalających fiskusowi weryfikować, kto jest przedsiębiorcą, skarbówka w interpretacjach potwierdza, że dotychczasowe rozliczenia są w porządku" - wskazuje dziennik.

Według gazety, nawet po odwołaniu testu przedsiębiorcy przez premiera Mateusza Morawieckiego samozatrudnieni nie mieli pewności, co z dotychczasowymi rozliczeniami.

"Najbardziej obawiali się ci, którzy współpracują z jednym kontrahentem i świadczą usługi w jego siedzibie, podporządkowując się panującym w niej regułom" - czytamy.

"Okazuje się jednak, że fiskus nie ma nic przeciwko takim zasadom prowadzenia biznesu. Kilka dni temu opublikował interpretację potwierdzającą, że współpracujący z dużą spółką specjaliści mogą się rozliczać jak przedsiębiorcy" - podaje "Rz".

PAP, jk

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konstytucja Biznesu to nowe relacje między urzędnikami a przedsiębiorcami

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 18:15
Rok temu weszła w życie Konstytucja Biznesu, czyli pakiet pięciu ustaw, które miały w znaczący sposób ułatwić życie przedsiębiorcom. Według gościa radiowej Jedynki Marka Niedużaka, wiceministra przedsiębiorczości i technologii, o tym, że nowe prawo było potrzebne i się sprawdziło świadczą oceny samych przedsiębiorców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Kopcińska: rząd nie przeprowadzi tzw. testu przedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 09:00
Deklarację w sprawie wycofania się z testu przedsiębiorcy Joanna Kopcińska złożyła w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce. O planach rządu poinformował też na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 09:29
Premier Mateusz Morawiecki przed wylotem do Brukseli zapewnił, że "nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy". Szef rządu odniósł się w ten sposób do medialnych doniesień dotyczących testu. W radiowej Jedynce deklarację w tej sprawie złożyła także rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rządy Pieniądza": eksperci o odwołaniu testu przedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 12:56
Odwołanie testu przedsiębiorcy – zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego było m.in. tematem audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń