X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polskie Radio nagrodzi naszych biznesowych czempionów. Kto będzie Ambasadorem Biznesu?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 14:08
W ramach trzeciej edycji konkursu gospodarczego Polskiego Radia docenimy m.in. przedsiębiorców skutecznie i ciekawie promujących polskie produkty i usługi za granicą. O tytuł Ambasadora Biznesu Rzeczpospolitej Polskiej powalczą firmy promujące niekoniecznie swoje własne produkty
Audio
  • Kto będzie Ambasadorem Biznesu RP? Rozstrzygnięcie wkrótce (Marcin Jagiełowicz/Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Według Arkadiusza Pączki z Pracodawców RP markę made in Poland rozsławiają na świecie spółki z branży gier komputerowych. Jak mówi, jest to "wizytówka" polskiej przedsiębiorczości, i co ważne, o sile tego segmentu nie stanowi już jedynie twórca "Wiedźmina" CDProjekt, ale są też już inne firmy, które podbijają światowe rynki.

Arkadiusz Pączka przypomina też, że coraz częściej polskie firmy podkreślają kraj z którego pochodzą. 

- To jest ta część "miękka", czyli budowanie patriotyzmu względem naszej gospodarki - zaznacza.

Trzeba stawiać na wiedzę i usługi

W Europie silną pozycję mają przede wszystkim producenci żywności. Na światowych rynkach popularność zyskują na przykład polskie kosmetyki czy jachty - mówi natomiast prof. Eliza Przeździecka ze Szkoły Głównej Handlowej.

Polskim firmom ciężko jednak się rozpychać na rynku amerykańskim, ale znajdują swoje miejsce na przykład w usługach informatycznych. Zdaniem Elizy Przeździeckiej polskie firmy powinny coraz mocniej stawiać na wiedzę.

- Posiadamy przewagi kosztowi w produkcji dóbr pracochłonnych, produkcji artykułów rolno-spożywczych, jednakże przyszłością dla polskich przedsiębiorstw jest produkcja kapitałochłonna, świadczenie usług opartych na wiedzy - tłumaczy.

Gala finałowa konkursu gospodarczego Polskiego Radia odbędzie się 13 czerwca.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Marcin Jagiełowicz, md

Zobacz więcej na temat: firma Polskie Radio
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Radio przyznało Nagrody Gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 10:59
Głównymi laureatami II edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia, przyznawanych za największe zaangażowanie w rozwój ekonomiczny naszego kraju zostały Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, PKO Bank Polski, PKN Orlen, firma Bakalland oraz Totalizator Sportowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia: promocja gospodarki i krajowych firm

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 11:00
Już 13 czerwca 2019 r. poznamy laureatów tegorocznej, trzeciej już edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia, organizowanych przez Naczelną Redakcję Gospodarczą PR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia: czy w biznesie można być filantropem?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 20:20
O nagrodach gospodarczych Polskiego Radia, które wręczone zostaną 13 czerwca, mówił w audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki Andrzej Sadowski, Prezydent Centrum Adama Smitha.
rozwiń zwiń