X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program Energia Plus. Projekt nowych przepisów przyjęty przez KSRM

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 15:18
Komitet Stały Rady Ministrów przyjął nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii. Rozszerza ona między innymi definicję prosumenta o małych i średnich przedsiębiorców.
Audio
  • Jadwiga Emilewicz: nowelizacja to realizacja programu Energia Plus, który został zapowiedziany w styczniu (IAR)
W ramach rządowego programu Mój prąd każdy inwestujący w instalacje fotowoltaiczne może liczyć na zwrot do 50 proc. kosztów, ale nie może to być więcej niż 5 tys. zł.
W ramach rządowego programu "Mój prąd" każdy inwestujący w instalacje fotowoltaiczne może liczyć na zwrot do 50 proc. kosztów, ale nie może to być więcej niż 5 tys. zł.Foto: shutterstock

Prosument to odbiorca energii elektrycznej, który również ją produkuje - na przykład z własnych paneli słonecznych.

Energia na własne potrzeby i nie tylko

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała, że to realizacja Programu Energia Plus, który został zapowiedziany w styczniu. Wyjaśniła, że zgodnie z nowelizacją przedsiębiorca, który założy instalację fotowoltaiczną będzie miał prąd nie tylko na swoje potrzeby. Jeśli wyprodukuje go w nadmiarze, będzie mógł go oddać do sieci dystrybucyjnych, po to, by w czasie gdy słońce nie będzie świecić, mógł być kupiony z sieci ze znacznym upustem.

Jadwiga Emilewicz spodziewa się, że nowelizacją ustawy o OZE w czerwcu zajmie się rząd, a w lipcu dokument ten przyjmie parlament.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawdzamy, jakie są główne cele programu Energia Plus

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 14:50
Produkcja na masową skalę odnawialnych źródeł energii oraz możliwość produkowania energii elektrycznej na własne potrzeby - to główne cele programu Energia Plus. Będzie on dotyczyć około 5 mln domów jednorodzinnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport: prąd z OZE będzie wkrótce tańszy, niż ze źródeł konwencjonalnych

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 20:30
Wiatraki na lądzie i fotowoltaika wkrótce będą produkować prąd taniej niż jakiekolwiek źródła na paliwa kopalne i to bez żadnego wsparcia - przewiduje Międzynarodowa Agencja Odnawialnych Źródeł Energii (IRENA) w dorocznym raporcie o kosztach produkcji OZE.
rozwiń zwiń