X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polskie gospodarstwa domowe są zadłużone na 708 mld zł. Dwie trzecie stanową kredyty mieszkaniowe

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 16:47
Wartość wszystkich kredytów gospodarstw domowych w Polsce wynosi ponad 708 miliardów złotych, blisko 2/3 tej kwoty przypada na kredyty mieszkaniowe (421,4 mld zł) - wynika z najnowszego raportu IV InfoKredyt Związku Banków Polskich.
Audio
  • Wartość wszystkich kredytów gospodarstw domowych w Polsce wynosi ponad 708 miliardów złotych, blisko 2/3 tej kwoty przypada na kredyty mieszkaniowe (421,4 mld zł) - wynika z najnowszego raportu IV InfoKredyt Związku Banków Polskich./IAR/.
  • W ciągu dekady zadłużenie Polaków wzrosło trzykrotnie, ale nadal jest jednym z najniższych w Europie, oprócz tego więcej zarabiamy niż 10 lat temu - powiedział Przemysław Barbrich ze Związku./IAR/.
Polskie gospodarstwa domowe sa zadłużone na 708 mld zł. Dwie trzecie stanową kredyty mieszkaniowe
Polskie gospodarstwa domowe sa zadłużone na 708 mld zł. Dwie trzecie stanową kredyty mieszkanioweFoto: pixabay

W ciągu dekady zadłużenie Polaków wzrosło trzykrotnie, ale - jak podkreślają autorzy badania - nadal jest jednym z najniższych w Europie, oprócz tego zarabiamy więcej niż 10 lat temu.

Zadłużenie gospodarstw domowych w Polsce jest jednym z najniższych w Europie

Zadłużenie polskich gospodarstw domowych w stosunku do PKB wynosi 35 procent i jest to jeden najniższych wyników w Europie. W Niemczech to 86 procent, we Francji 112 procent, a w Wielkiej Brytanii 140 procent.

Wartość średnia kredytu mieszkaniowego wynosi 253 tys. zł

76 procent osób zaciągających zobowiązania finansowe ma 35-50 lat. Średnio na jedną dorosłą osobę w Polsce przypada 22 tysiące złotych kredytu.

Średnia wartość nowo udzielonego kredytu mieszkaniowego wynosi ponad 253 tysiące złotych.

Ponadto Polacy przyznają się do słabej wiedzy o finansach


W raporcie poruszono też kwestie związane z wiedzą Polaków na temat finansów. Z badań przeprowadzonych w marcu tego roku, na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości wynika, że tylko 9 procent dorosłych obywateli Polski określa swoją wiedzę finansową jako dobrą albo bardzo dobrą.

IAR, PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak