X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Litwa: rozpoczyna się odbudowa torów z Możejek na Łotwę

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 11:41
Na Litwie rozpoczyna się odbudowa rozebranego ponad 10 lat temu odcinka kolejowego z Możejek na Łotwę. Likwidacja torów utrudniła funkcjonowanie rafinerii należącej do PKN Orlen.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Prace przy odbudowie torów z Możejek do łotewskiej miejscowości Renge prowadzi należąca do Estończyków spółka Vitras-S. Szef firmy Michaił Lipkin potwierdził, że pierwsze tory na tym odcinku zostaną położone dzisiaj. Zapewnił jednocześnie, że odbudowa przebiega zgodnie z planem. Tory do Renge zostaną położone do końca roku. Prace będą kosztować ponad 11 milionów euro.

Likwidacja oznaczała straty

W 2008 roku Koleje Litewskie podjęły decyzję o likwidacji szlaku prowadzącego na Łotwę. W wyniku tej decyzji rafineria w Możejkach należąca do Orlen Lietuva została zmuszona do korzystania z dłuższego i mniej rentownego odcinka kolejowego, prowadzącego do portu w Kłajpedzie. W tym samym roku płocki koncern skierował w tej sprawie skargę do Komisji Europejskiej, która nałożyła na litewską spółkę grzywnę w wysokości około 28 mln euro za łamanie przepisów ochrony konkurencji i zobowiązała ją do odbudowy odcinka.

Orlen Lietuva jest największym na Litwie płatnikiem podatków i największym litewskim eksporterem. Rafineria dostarcza paliwa na rynki państw bałtyckich i Ukrainy. W ubiegłym roku niemal milion ton produktów ropopochodnych z Możejek trafiło też do Polski.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: Litwa Orlen
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE nałożyła karę na Litwę za usunięcie części torów i szkodzenie Orlenowi

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 16:00
Prawie 28 milionów euro - tyle wynosi kara, którą Komisja Europejska nałożyła na litewskie koleje za usunięcie części torów i szkodzenie spółce Orlen. Bruksela tłumaczy, że złamały one przepisy, dotyczące ochrony konkurencji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak nowym dyrektorem generalnym Orlenu na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 15:30
Orlen na Litwie ma nowego dyrektora generalnego. Został nim Polak, na stałe związany z Wilnem - Michał Rudnicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premierzy Polski i Litwy spotkają się w rafinerii w Możejkach

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 12:06
Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dziś rafinerię PKN Orlen w litewskich możejkach, gdzie spotka się z premierem tego kraju Sauliusem Skvernelisem. Tematem rozmów mają być m.in. relacje polsko-litewskie oraz inne istotne dla obu państw sprawy, takie jak bezpieczeństwo energetyczne regionu.
rozwiń zwiń