X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi rozpoczyna działanie. Pierwsze spotkanie Rady Programowej

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 16:26
Dokumentowanie i popularyzowanie wiedzy na temat kultury i dziedzictwa mieszkańców obszarów wiejskich - to główne zadanie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Dzisiaj po raz pierwszy w ministerstwie rolnictwa spotkali się przedstawiciele Rady Programowej utworzonej 16 kwietnia tego roku instytucji.
Beata Szydło, Jan Krzysztof Ardanowski i Karol Krajewski
Beata Szydło, Jan Krzysztof Ardanowski i Karol KrajewskiFoto: Twitter/MRiRW

Minister Krzysztof Ardanowski zaznaczył, że Instytut ma się zajmować nie tylko historią ale też inicjować działania współczesne. Jak mówił, " to co przeżywamy na przykład z rozwojem kół gospodyń wiejskich jest czymś niesamowitym." Dodał, że proces rejestracji przechodzi już prawie 10 tysięcy takich kół. Ich zdecydowana większość prowadzi działania związane z bieżącą i duchową i materialną kulturą na wsi. Trzeba to dokumentować by przekazać następnym pokoleniom - mówił minister Jan KrzysztofArdanowski.

Odpowiedź na potrzeby twórców

Przewodniczącą Rady Programowej Instytutu jest posłanka do Parlamentu Europejskiego Beata Szydło. Zaznaczyła, że powołanie instytutu to zwieńczenie działań, które podejmowano już wcześniej. Jest również wyjściem naprzeciw oczekiwań wielu środowisk - z jednej strony twórców ludowych, z drugiej środowisk samorządowych a z trzeciej samych mieszkańców wsi.

Na dyrektora Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi powołany został Karol Krajewski. Wyjaśnił, że Instytut nawiązuje do pięciu obszarów kultury, w której funkcjonują obszary wiejskie. Są to: dziedzictwo materialne i niematerialne, w tym również kulinarne, dziedzictwo tradycji i duchowe, kultura gospodarowania przyrodą i przestrzenią na obszarach wiejskich oraz kultura cyfrowa, która będzie niezbędna dla dokumentowania, upowszechniania i przechowywania zbiorów.

Patronat nad Instytutem objął prezydent Andrzej Duda.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS przyczyniło się do poprawy jakości życia polskiej wsi?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 19:03
W Wojniczu w Małopolsce odbyła się w niedzielę konwencja Prawa i Sprawiedliwości poświęcona sytuacji w polskim rolnictwie. W czasie Zgromadzenia Wsi Polskiej prezes Jarosław Kaczyński mówił, że jego partia jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. Premier Beata Szydło dodała, że rząd PiS skierował polską wieś na realną drogę rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowa Wystawa Rolnicza. Jest się czym pochwalić

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 11:00
Od trzydziestego listopada, do drugiego grudnia, odbywać się będzie w Poznaniu,  Narodowa Wystawa Rolnicza. Impreza nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: warto być rolnikiem. To jeden z najważniejszych zawodów

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 13:42
Jan Krzysztof Ardanowski podsumował trzy lata działalności Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego jest szefem od czerwca tego roku. Co w tym czasie udało się zrobić, a co pozostało jeszcze do poprawy? O to m.in. zapytała ministra Małgorzata Raczyńska-Weinsberg w programie Sztuka Słuchania. 
rozwiń zwiń