X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Kolejny pakiet ułatwień dla przedsiębiorców przyjęty. Młode firmy będą miały prawo do błędu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 07:49
Kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców coraz bliżej. Rząd przyjął projekt pakietu Przyjazne Prawo, który zawiera ponad 70 ułatwień dla biznesu.
Audio
  • Jakie nowe ułatwienia dla firm? PARP i MPIT informują o zmianach (Justyna Golonko/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay
  • Rząd przyjął pakiet Przyjazne Prawo
  • To kilkadziesiąt punktowych ułatwień dla firm
  • Mają się one przyczynić m.in. do wzrostu konkurencyjności
  • Młode firmy otrzymają prawo do błędu
  • Ekspert: biznes czekał na te zmiany

- Pakiet odnosi się do wielu różnych branż: od pocztowej, telekomunikacyjnej, lotniczej, energetycznej, hotelarskiej, po usługi płatnicze - wskazuje wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marek Niedużak. Jak dodaje, resortowi chodziło o kompleksowy przegląd prawa gospodarczego, dlatego zapytano o różne problemy m.in. przedsiębiorców i przedstawicieli innych ministerstw. - Taka jest geneza projektu i taka przyświeca mu myśl - dodaje.

Żółta kartka bez konsekwencji

Bo cel projektu to stworzenie lepszych warunków do rozwoju mikro-, małych i średnich firm. Ważnym nowym rozwiązaniem będzie między innymi prawo do popełnienia błędu. 


firma free1200.jpg
Jakie nowe ułatwienia dla firm? PARP i MPIT informują o zmianach

- To rozwiązanie powstałe z myślą o przedsiębiorcach, którzy są ewidencjonowani w CEiDG. Przez pierwszy rok swojego działania będą oni mieli prawo do błędu, otrzymają taką "żółtą kartkę". Po wezwaniu przez administrację firmy będą musiały naprawić ten błąd, i wówczas unikną kary - wyjaśnia Marek Niedużak.

Szansa na wzrost konkurencyjności

Pakiet Przyjazne Państwo powstał przy współpracy z przedsiębiorcami i są to - jak mówi Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich - rozwiązania wyczekiwane przez biznes. Dodaje, że pozwolą one usunąć część barier w działalności, które trapią przedsiębiorców.

I takich nowych rozwiązań jest sporo. Wśród ważnych zmian - jak wyjaśnia wiceminister Niedużak - jest wydłużenie do 25 dni terminu rozliczania VAT w imporcie. Dzięki temu, jego zdaniem, wzrośnie konkurencyjność Szczecina i Gdańska, bo zrówna te porty pod względem tych konkretnych rozwiązań prawnych z portami niemieckimi czy holenderskimi.

- Ten nowy pakiet może wpłynąć na rozwój przedsiębiorczości w Polsce - zwiększy naszą konkurencyjność, ale też na pewno przełoży się na oszczędności w firmach - ocenia Łukasz Kozłowski.

Większość nowych przepisów ma wejść w życie od stycznia 2020 roku.

PolskieRadio.pl, Jedynka, Justyna Golonko, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie nowe ułatwienia dla firm? PARP i MPIT informują o zmianach

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 14:18
Rozwiązania prawne i administracyjne ułatwiające funkcjonowanie małych firm - to główny temat konferencji "Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany". Konferencję zorganizowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister Marek Niedużak: Polska skazana jest na drogę ku innowacyjności

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 15:00
– Innowacyjność jest szansą dla przedsiębiorstw do tego, by szukały oszczędności w różnych sektorach swojej działalności – powiedział Marek Niedużak, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. W Polskim Radiu 24 rozmowa również o tym, w jaki sposób państwo stara się ułatwiać funkcjonowanie przedsiębiorcom na polskim rynku.
rozwiń zwiń