X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nasze priorytety inwestycyjne w perspektywie unijnego budżetu. Podobne wizje z UE

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 19:05
Priorytety inwestycyjne określone przez Polskę w wielu miejscach pokrywają się z wizją Komisji Europejskiej - poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, podsumowując zakończone nieformalne rozmowy z przedstawicielami KE.
Przyszła perspektywa unijnego budżetu obejmuje lata 2021-2027.
Przyszła perspektywa unijnego budżetu obejmuje lata 2021-2027.Foto: pixabay

Jak wynika z informacji resortu, w ciągu ostatnich pięciu tygodni Jerzy Kwieciński spotkał się m.in. z Christopherem Toddem (dyrektorem wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej, Joostem Kortem (dyrektorem generalnym ds. zatrudnienia, spraw społecznych i włączenia społecznego KE) oraz z Erichem Unterwurzacherem (dyrektorem Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej). Tematem spotkań była przyszła perspektywa unijnego budżetu na lata 2021-2027. W czwartek odbyło się podsumowanie nieformalnego dialogu z Komisją Europejską.

Z komunikatu MIiR wynika, że spotkania miały na celu wstępne uzgodnienie z Komisją Europejską zakresu wsparcia w ramach poszczególnych celów polityki spójności, a także przedyskutowanie warunków podstawowych, które Polska musi wypełnić w celu uruchomienia budżetu na nową perspektywę. Chodzi m.in. o zmiany legislacyjne niezbędne do uruchomienia środków.

- Po cyklu spotkań wiemy już, że priorytety inwestycyjne określone przez Polskę w wielu miejscach pokrywają się z wizją Komisji Europejskiej – poinformował minister Kwieciński. Dodał, że "w warunkach podstawowych zaproponowanych przez Komisję Europejską dla każdego celu polityki będzie mniej środków niż obecnie, co nie znaczy, że są łatwiejsze". Zaznaczył, że Polska podejmuje intensywne działania, tak aby na początku 2021 roku wszystkie warunki podstawowe zostały spełnione.

Jak czytamy w komunikacie, w resorcie zostały powołane grupy robocze, których zadaniem jest między innymi określenie szczegółowego zakresu wsparcia w ramach poszczególnych celów polityki spójności.

- Intensywnie przygotowujemy się do nowej perspektywy. Przygotowaliśmy Założenia Umowy Partnerstwa, czyli dokumentu zawierającego opis wybranych do realizacji celów oraz wstępny zarys obszarów wsparcia objętych współfinansowaniem funduszy unijnych w kolejnych latach. Dokument został skonsultowany wewnętrznie, wkrótce rozpoczniemy konsultacje zewnętrzne z ekspertami branżowymi oraz z innymi resortami i stroną samorządową - zaznaczył Kwieciński.

- Do tej pory podpisaliśmy z beneficjentami ponad 50 tysięcy umów o dofinansowanie na kwotę niemal 410 miliardów złotych. Z Komisją Europejską rozliczyliśmy już ponad 100 miliardów złotych - podsumował szef resortu inwestycji.

Z kolei cytowany przez MIiR Joost Korte powiedział, że "Polska pozostanie największym beneficjentem (...); osiąga coraz lepsze wyniki gospodarcze, jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Unii Europejskiej. Otaczająca nas rzeczywistość zmienia się, a my tworząc dokumenty programowe na przyszłą perspektywę, musimy wziąć to pod uwagę i dopasować się".

Z informacji MIiR wynika, że konferencję podsumowującą nieformalny dialog poprzedziło spotkanie ministra Kwiecińskiego z przedstawicielami Dyrekcji Generalnych do spraw Zatrudnienia oraz Rozwoju Regionalnego. Rozmawiano m.in. o możliwości finansowania z budżetu UE przedsięwzięć dotyczących rozwoju rynku pracy, dostosowania kompetencji pracowników do zachodzących na nim zmian, nowych potrzeb i wyzwań stojących przed gospodarką Unii Europejskiej i poszczególnych krajów członkowskich.

Jednym z tematów były też przyszłe zasady wsparcia programów i działań z zakresu ochrony środowiska, w tym dbałości o jakość powietrza.

PAP, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Kwieciński: "Stawiamy na budowę silnego polskiego kapitału"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 11:54
Nie będzie rozwoju lokalnego bez dobrej współpracy z biznesem - powiedział podczas otwarcia Rypińskiego Forum Gospodarczego minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Podkreślił, że rząd chce dbać o małe ojczyzny - takie tereny jak np. Rypin i okolice.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kwieciński: ok. 15 mld euro na podniesienie innowacyjności polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 19:48
 - Ok. 15 mld euro z funduszy unijnych w latach 2014-2020 przeznaczamy na podniesienie innowacyjności polskiej gospodarki - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Minister podkreślił, że innowacje są drogą do podniesienia konkurencyjności firm oraz jakości życia milionów Polaków. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Kwieciński: takiego wzrostu w inwestycjach nie było od lat

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 07:55
- Wzrost inwestycji był widoczny od kilku kwartałów, ale takiego wzrostu w inwestycjach prywatnych nie mieliśmy od wielu lat - mówił w "Sygnałach dnia" minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kwieciński o "eksplozji inwestycji prywatnych w sektorze przedsiębiorstw" i nowych zastępcach

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 14:40
Wzrost gospodarczy w tym roku powinien osiągnąć 4,5 proc., a może być nawet wyższy - poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Mamy wręcz eksplozję inwestycji prywatnych w sektorze przedsiębiorstw - dodał. Przedstawił też nowych wiceministrów w swym resorcie.
rozwiń zwiń