X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Susza uderza głównie w producentów warzyw i owoców. Lepsze będą zbiory zbóż

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 13:20
Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowszy raport dotyczący tegorocznych zbiorów. Ze wstępnego szacunku głównych upraw rolnych i ogrodniczych w 2019 r. wynika, że zbiory zbóż i rzepaku będą wyższe niż rok temu. Mniej będzie z kolei owoców i warzyw.
Audio
  • Jak zapowiadają się tegoroczne zbiory zarówno zbóż, warzyw czy owoców? Więcej na ten temat w audycji na antenie radiowej Jedynki przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Tanja Esser

- W porównaniu z kryzysowym krokiem 2018 mamy nieco lepszą sytuację w przypadku zbioru zbóż podkreśla - Ryszard Kamiński dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Jak dodaje ekspert - w przypadku warzyw gruntowych ocenia się, że zbiory będą o 9 proc. mniejsze w stosunku do roku poprzedniego. Jeżeli chodzi o owoce z drzew, to jak szacuje GUS zbiory będą o 25 proc. niższe od zeszłorocznych.

Zdaniem Ryszarda Kamińskiego - rolnictwu najbardziej dały się we znaki wysokie temperatury w czerwcu i niewielkie opady, co doprowadziło "do nadmiernego przesuszenia".

Natomiast to co mimo wszytko pozytywnie wpłynęło na niektóre uprawy i zbiory to fakt, że w tym roku wiele roślin dobrze przezimowało i straty zimowe były mniejsze niż w latach poprzednich.

Jeśli chodzi o buraki cukrowe, GUS szacuje, że powierzchnia ich uprawy wyniesie ponad 0,2 mln ha i będzie zbliżona do ubiegłorocznej.

Tomasz Matusiak, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Susza coraz bardziej palącym problemem polskich rolników

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 15:21
− Powtarzające się susze mogą zagrozić bezpieczeństwu żywnościowemu Polski, przyznaje Marek Zieliński z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Producenci owoców skarżą się na nieprawidłowości w punktach skupu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 15:55
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że w przypadku kupna produktów rolnych bez umowy lub w sytuacji, gdy umowa jest wadliwa, na nabywców nakładane są kary pieniężne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa zapowiada pomoc dla poszkodowanych przez suszę

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 07:37
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział w radiowej Jedynce, że po oszacowaniu strat rolnicy otrzymają pomoc. Zdaniem ministra, susza nie jest tak dramatyczna, jak w zeszłym roku, kiedy wystąpiła w całym kraju.
rozwiń zwiń