X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

"Rzeczpospolita" Słowacki parkiet kusi polską giełdę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 08:20
Jak pisze wtorkowa "Rzeczpospolita", na szczeblu rządowym prowadzone są rozmowy na temat przejęcia przez warszawską giełdę rynku w Bratysławie. 
GPW (21 10 2019)
GPW (21 10 2019)Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

Według gazety Giełda Papierów Wartościowychjest zainteresowana przejęciem słowackiej giełdy. 

Według naszych informacji na razie rozmowy w sprawie potencjalnego przejęcia parkietu w Bratysławie prowadzone są na szczeblu rządowym. Odpowiednie zgody na tym etapie są niezbędne, aby rozmowy zeszły na szczebel operacyjny z udziałem samych giełd, a transakcja mogła dojść do skutku - pisze "Rzeczpospolita". Według bliskiego rządowi źródła rozmowy są zaawansowane.

Przejęcie coraz bliżej

Giełda Papierów Wartościowych ma włączyć się w negocjacje dopiero wtedy, gdy osiągnięte zostanie porozumienie na szczeblu rządowym.

Giełda w Bratysławie jest kontrolowana przez jeden z podmiotów państwowych. - Warszawska giełda jest kilka razy większa niż rynek słowacki i jej przejęcie przynajmniej pod kątem finansowym, nie powinno stanowić żadnego problemu - komentuje dziennik.

GPW - symbol naszych przemian

Giełda Papierów Wartościowych działa w Polsce od 1991 roku, a jej powstanie jest jednym z symboli naszych przemian ustrojowych. Na początku było na niej notowanych 5 spółek, teraz jest ich kilkaset. Obecnym prezesem GPW jest Marek Dietl.

PolskieRadio24.pl, PAP, Rzeczpospolita, md


Zobacz więcej na temat: giełda papierów wartościowych
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Giełda na remis. Inwestorzy wyczekują

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 17:20
W środę na warszawskim parkiecie dominował zróżnicowany obraz – WIG20 i WIG poszły w dół, pozostałe indeksy wzrosły. W gronie blue chipów najsilniej zniżkowały JSW, PGNiG i Lotos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Główne indeksy zakończyły sesję na GPW wzrostami

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 17:20
Na czwartkowym zamknięciu WIG20 wzrósł o 0,2 proc. do 2.106,89 pkt., WIG zwyżkował o 0,3 proc. do 56.358,3 pkt., mWIG40 poszedł w górę o 0,86 proc. do 3.819,87 pkt., a sWIG80 zyskał 0,25 proc. do 11.660,31 pkt. W WIG20 najmocniej wzrosły notowania JSW, natomiast najbardziej zniżkował Play.
rozwiń zwiń