X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Minister środowiska: 100 mln zł na utylizację odpadów z gospodarstw rolnych

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 16:10
Jak zapowiedział szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk, recyklingowi zostanie poddanych co najmniej 200 tys. odpadów. Chodzi m.in. o opakowania po nawozach. Pieniądze dostaną wszystkie gminy, które do 20 grudnia złożą wnioski do NFOŚiGW.
Minister środowiska Henryk Kowalczyk
Minister środowiska Henryk KowalczykFoto: Min. Środowiska/twitter

- Problem odpadów rolniczych, w tym folii, stopniowo narasta. Nasz program usuwania szkodliwych materiałów w znacznym stopniu ułatwi życie mieszkańcom wsi i terenów niezurbanizowanych - powiedział minister środowiska i dodał, że na utylizację folii i innych odpadów z gospodarstw rolnych gminy dostaną 100 mln złotych.

Poinformował, że program "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej" jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zaznaczył, że pieniądze dostaną wszystkie gminy, które do 20 grudnia złożą wnioski do NFOŚiGW. Podkreślił, że warto to robić, "ponieważ środki są na 100 proc. finansowania i nie jest wymagany żaden wkład własny". 

Program przewiduje, że rolnicy będą przywozić folię w wyznaczone przez gminy miejsce, skąd trafią do zakładów recyklingowych. - Pieniądze z NFOŚiGW będą przeznaczone właśnie na dopłaty do utylizacji folii i innych odpadów rolniczych - powiedział minister.

Dodał, że recyklingowi zostanie poddanych co najmniej 200 tys. ton m.in. folii, opakowań po nawozach, siatki czy sznurka. Dopłata z NFOŚiGW do utylizacji wynosi do 500 zł za tonę. 

Program został wdrożony po pilotażu, który przeprowadzono w siedmiu gminach na terenie powiatów ostrowskiego i ostrołęckiego. Samorządy złożyły wówczas wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 406 tys. zł. - Efektem zrealizowanych działań było zagospodarowanie ponad 1156 ton odpadów – powiedział Kowalczyk.

Podczas konferencji minister omówił również program priorytetowy NFOŚiGW, którego celem jest poprawa stanu gospodarki wodno-ściekowej poza granicami aglomeracji. W ramach programu będzie można otrzymać pożyczki m.in. na budowę lokalnych oczyszczalni ścieków dla budynków, osiedli mieszkaniowych oraz małych miejscowości.

- Wsparcie finansowe będzie można również przeznaczyć na przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków, podłączenia kanalizacyjne, budowę sieci wodociągowych oraz tworzenie ujęć wody czy stacji uzdatniania wody - powiedział minister.

Jak zaznaczył pożyczki będą mogły być częściowo umarzane w zależności od sytuacji finansowej gminy. - Ze względu na bardzo duże zainteresowanie tym programem planujemy zwiększyć jego budżet z 200 mln zł do 590 mln zł - dodał minister.

PAP, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rolnictwa i rozwoju wsi: Polacy nie chcą anonimowej żywności

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 09:14
- Chcę, żeby wszyscy ci, którzy widzą związek między swoimi zdrowiem a odżywianiem mieli możliwość obejrzenia i posmakowania najlepszej polskiej żywności - mówi w "Sygnałach dnia" Jan Krzysztof Ardanowski zapraszając na dzisiejszy piknik "Poznaj dobrą żywność". 
rozwiń zwiń