X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Coraz więcej emerytów ma swoje konto w banku. Dane ZUS

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 19:44
Przybywa emerytów i rencistów, którzy mają konta bankowe. W ciągu niecałych 14 lat liczba posiadających konta bankowe emerytów i rencistów wzrosła o blisko 30 punktów procentowych i obecnie z takiej formy odbioru świadczeń korzysta blisko 72 procent z nich.
Audio
  • Wojciech Andrusiewicz: w ciągu niecałych 14 lat liczba ubankowionych emerytów i rencistów wzrosła o blisko 30 punktów procentowych i obecnie z takiej formy odbioru świadczeń korzysta blisko 72 procent z nich (IAR)
  • Wojciech Andrusiewicz: Z kont bankowych częściej korzystają kobiety niż mężczyźni (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Częściej rachunki zakładają kobiety niż mężczyźni.

Pieniądze lepiej trzymać na koncie

Wojciech Andrusiewicz zaznaczył, że ubankowienie emerytów i rencistów jest ważne ze względu na zapobieganie wykluczeniu finansowemu osób starszych, a także ze względu na ochronę przed zagrożeniami związanymi z przechowywaniem pieniędzy w domu.

Specjalna oferta dla seniorów

Obecnie rachunki bankowe dla seniorów oferują współpracujące z ZUS-em Bank Pocztowy SA oraz banki spółdzielcze zrzeszone w Banku Polskiej Spółdzielczości SA i SGB-Banku SA.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: emerytura ZUS
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na czasie z ZUS: waloryzacja emerytur i rent

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 09:00
W większości przypadków środki z ZUS to jedyny dochód polskich emerytów. - Zapewnienie realnej wysokości świadczenia jest bardzo istotne. Z jednej strony musi być brana pod uwagę gwarancja ekonomicznego bezpieczeństwa osoby, która otrzymuje emeryturę, a z drugiej – możliwości finansowe państwa – powiedziała w Polskim Radiu 24 prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS: na "pomostówce" można dorabiać coraz więcej

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 16:20
Blisko 28 tysięcy osób w Polsce pobiera emerytury pomostowe. Taka emerytura pozwala kończyć pracę 5 lat przed ustawowym wiekiem emerytalnym. Kobiety mogą skorzystać z tego przywileju w wieku 55 lat, a mężczyźni w wieku 60 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy emeryci powinni mieć prawo do swobodnego zarabiania?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 13:00
Jak wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, każdego miesiąca około pięciu tysięcy emerytów ma zawieszone świadczenie. Powód? Dorabiają i zarabiają za dużo!
rozwiń zwiń