X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wiceminister energii: energetyka offshore może być kołem zamachowym gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:13
Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy wspierający rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Wiceminister energii Krzysztof Kubów liczy, że ten sektor nie tylko przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego, ale będzie też napędzał gospodarkę.
Audio
  • Wiceminister K.Kubów: morska energetyka wiatrowa może być kołem zamachowym gospodarki (Błażej Prośniewski/Polskie Radio 24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Kaisn
  • Jest projekt przepisów, które mają przyczynić się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej
  • Wiceminister: projekt wkrótce trafi do konsultacji
  • Budowanie farm wiatrowych na morzu ma być łatwiejsze

Wiceminister przypomniał w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24, że prace nad projektem dotyczącym energetyki offshore rozpoczęły się na początku tego roku i są bliskie końca. Dodał, że przeprowadzono negocjacje z podmiotami pozarządowymi w ramach nieformalnej grupy, oraz że teraz rozpocznie się już legislacyjny etap prac nad ustawą. Skierowane zostało już także pismo do premiera, w celu ustalenia harmonogramu prac legislacyjnych.

Zerkamy na Zachód

Wiceminister Krzysztof Kubów powiedział, że opracowując projekt korzystano z najlepszych wzorów, głównie brytyjskich, ale także holenderskich i duńskich. Na ich podstawie ustalane są: strategia funkcjonowania i rozwoju tego sektora, a także kwestie techniczne i prawne, dotyczące odnawialnych źródeł energii. Wiceminister dodał, że władze liczą, iż sektor ten będzie kołem zamachowym polskiej gospodarki. Jak mówił, dzięki projektowi łatwiejsze ma być m.in. uzyskiwanie zgód na budowę morskich wiatraków.


K. Tchórzewski 2.jpg
K. Tchórzewski: sprawny sektor energetyczny jednym z filarów rozwoju gospodarki

Ministerstwo Energii liczy na to, że w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni projekt ustawy trafi do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych.

PolskieRadio24.pl, IAR, Enea, B.Prośniewski, md

Zobacz więcej na temat: OZE
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: farmy wiatrowe na Bałtyku szansą dla polskiej energetyki

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 09:13
- Dokonujemy głębokiej transformacji energetycznej, zmniejszamy uzależnienie od węgla, ale to wszystko musi się odbywać w tempie, które jest dla Polski odpowiednie - powiedział premier Mateusz Morawiecki w "Sygnałach dnia". Zapewnił, że władze są zdeterminowane, by rozwijać OZE i przyjazną środowisku energetykę. Wskazywał, że jednym z pomysłów jest np. budowanie farm wiatrowych na Bałtyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Min. Energii: szybko przybywa mikroinstalacji OZE. Pomógł "Mój Prąd"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 17:55
Ministerstwo Energii przedstawia najnowsze szacunki dotyczące rozwoju mikroinstalacji w Polsce. Zgodnie z danymi ich liczba stale rośnie. Jednym z czynników wspierających powstawanie nowych mikroinstalacji jest program "Mój Prąd", przygotowany w ME.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowi potentaci chcą u nas budować farmy wiatrowe. Na to potrzeba jednak czasu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 08:39
Perspektywy budowy w polskiej części Bałtyku farm wiatrowych przyciągają najważniejszych globalnych graczy. Rząd deklaruje pełne poparcie dla tych planów. Nie wiadomo jeszcze, jakie będą szczegółowe regulacje i ile miejsca na Bałtyku przypadnie farmom.
rozwiń zwiń