X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tadeusz Kościński: musimy udoskonalić administrację i system podatkowy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 13:47
Tadeusz Kościński
Tadeusz KościńskiFoto: MF.GOV.PL
  • Tadeusz Kościński: chcemy przebudować relacje państwo - podatnik
  • Minister: obsługa podatników ma być bardziej przyjazna dla nich
  • Minister: chcemy kontynuować cyfryzację administracji

Minister powiedział, że celem władz jest budowa administracji, "która wspiera podatnika w budowie dobrobytu i bezpieczeństwa jego własnego i całego państwa". Państwo ma w tym modelu pełnić raczej funkcję doradczą, znaną z rynku komercyjnego.

- To, czego najbardziej teraz potrzebujemy, to zmiana modelu obsługi podatników z systemu nazwijmy to "urzędowego" na model wspierający podatników, bardziej doradczy, który znamy np. z instytucji finansowych. Oczywiście nie da się wprost przełożyć rozwiązań z sektora komercyjnego - w którym pracowałem blisko 40 lat – do administracji, ale państwo musi być przyjazne, by podatnicy rozumieli, że daniny, które gromadzimy na rzecz państwa, służą wszystkim - zaznaczył.

nowi ministrowie collage okokok finalversion 663.jpg
Nowi szefowie resortów gospodarczych w rządzie Mateusza Morawieckiego

E-administracja priorytetem

Tadeusz Kościński zadeklarował, że jednym z jego priorytetów jest dalsza cyfryzacja administracji, tak by załatwianie spraw było dla obywateli jeszcze łatwiejsze.

- Możemy się zająć tworzeniem takich rozwiązań jak elektroniczne paragony i faktury, kasy online w formie oprogramowania czy kompleksowy e-Urząd Skarbowy, gdyż w ciągu ostatnich czterech lat wykonano pracę u podstaw - zaznaczył minister finansów.

Tadeusz Kościński zapowiedział, że w planach jest wprowadzanie dalszych ułatwień dla podatników.

Pracujemy nad konkretnymi narzędziami, które ułatwią kontakt podatnika z urzędem. Mam tu na myśli nie tylko szereg rozwiązań cyfrowych, jak rozwinięcie usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym, ale również tworzenie nowych platform dialogu z naszymi partnerami. Myślimy o nowej formule konsultacji w formie spotkań legislatorów, osób, które interpretują przepisy, tj. pracowników administracji, przedsiębiorców, doradców podatkowych, przedstawicieli pracowników, tak żeby dialog był możliwie szeroki i stały - powiedział.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: Ministerstwo Finansów cyfryzacja

Czytaj także

Minister finansów o wpływach podatkowych. Dochody wyższe o 5,2 proc.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 15:50
Minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński poinformował, że dochody podatkowe osiągnięte do 29 października są o 5,2 procent wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowi szefowie resortów gospodarczych w rządzie Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 23:20
Premier Mateusz Morawiecki podał dziś skład nowej Rady Ministrów. W rządzie nastąpią zmiany zarówno strukturalne, jak i personalne - w tym w resortach gospodarczych. Poniżej przedstawiamy sylwetki ministrów odpowiedzialnych za sprawy gospodarcze.
rozwiń zwiń