X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Minister rolnictwa: nowa propozycja KE ws. Wspólnej Polityki Rolnej zdecydowanie lepsza dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 13:45
Nowa perspektywa finansowania unijnego zaczyna się jawić w jaśniejszych barwach - powiedział w Grubnie w Kujawsko-Pomorskiem minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że jest to wynik determinacji rządu Zjednoczonej Prawicy i zabiegania w UE o polskie interesy.
Minister rolnictwa w Grubnie
Minister rolnictwa w GrubnieFoto: PAP/Tytus Żmijewski

- Nowa perspektywa finansowania unijnego zaczyna się jawić w lepszych, jaśniejszych barwach, niż było to prezentowane jeszcze kilkanaście dni temu. Janusz Wojciechowski — komisarz ds. rolnictwa z Polski — przez swoją determinację, wspierany przez ministrów rolnictwa wielu krajów, doprowadził do znacznego polepszenia propozycji finansowania rozwoju wsi na kolejne lata - mówił podczas Dni Pola w Grubnie szef resortu rolnictwa.

Jan Krzysztof Ardanowski wskazał, że warto walczyć o interesy rolnictwa polskiego i interesy Polski w UE. Ocenił, że nowa propozycja Komisji Europejskiej jest bez porównania lepsza od tej, która była jeszcze niedawno na stole negocjacyjnym.

- Zapowiadane jest zwiększenie budżetu wspólnej polityki rolnej o 26,5 mld euro, a z tej nadwyżki, z tego dodatku Polska otrzyma ok. 3 mld euro. To są środki, o które bardzo mocno zabiegał polski rząd - mówił Jan Krzysztof Ardanowski.

wojc 12.jpg
Wspólna Polityka Rolna UE. Wojciechowski: Polska dostanie dodatkowe 3 mld euro

Czas na trudne negocjacje

Ocenił, że odbywało się to w pewnej dyskrecji, a teraz państwa unijne czekają ciężkie negocjacje, bo są kraje, które nie są zwolennikami dużego budżetu na rolnictwo.

- To również determinacja premiera Mateusza Morawieckiego. Gdyby nie jego rola, to ponieślibyśmy znowu klęskę, tak jak w 2014 roku, kiedy inne względy, awanse niektórych Polaków w strukturach UE, doprowadziły do tego, że z tego, co mogliśmy uzyskać wtedy, uzyskaliśmy dużo mniej - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

Dodał, że rząd Zjednoczonej Prawicy z nikim w Europie nie wojuje, a chce budować zjednoczoną Europę opartą na wartościach, a nie tylko o wspólnym interesie.

- W ramach takiej polityki zabiegamy o swój interes. (...) Cieszy, że nasze argumenty są coraz lepiej rozumiane przez przywódców innych krajów europejskich - podkreślił minister rolnictwa.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstaje Narodowy Holding Spożywczy. Szansę na konsolidację ma niemal 50 firm

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 12:00
Narodowy Holding Spożywczy ma powstać dzięki konsolidacji firm działających na rynku rolno-spożywczym. Wiodącą rolę ma w nim odgrywać Krajowa Spółka Cukrowa. Na razie pod uwagę brane jest 48 spółek, w których udział ma Skarb Państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspólna Polityka Rolna UE. Wojciechowski: Polska dostanie dodatkowe 3 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 00:14
Będzie więcej pieniędzy na Wspólną Politykę Rolną Unii Europejskiej w latach 2021-2027. Poinformował o tym europejski komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski. Większe środki otrzyma też Polska. Nasz kraj dostanie o 3 miliardy euro więcej, niż zakładano pierwotnie. Natomiast europejskie rolnictwo zostanie zasilone o 26 dodatkowych miliardów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odbudujemy rynki polskiej żywności". Minister rolnictwa o powstaniu Krajowej Grupy Spożywczej

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 07:30
- Państwo nie może pozostawić "niewidzialnej ręce rynku" decydowania o produkcji żywności i bezpieczeństwa żywnościowego. Krajowa Grupa Spożywcza nastawiona jest na stabilizację rynku - powiedział "Naszemu Dziennikowi" minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń