X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Koleją w góry, nad Bałtyk i na Mazury. PKP Intercity przywraca 400 połączeń

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 11:34
Przewoźnik już od początku maja przywrócił do regularnego kursowania ponad 100 pociągów. Kolejne kilkadziesiąt połączeń uruchomił po 10 czerwca. Tym samym podczas wakacji na torach pojawi się dziennie średnio ponad 400 pociągów PKP Intercity.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Konrad Krajewski

Przewoźnik jednocześnie zaleca, aby przed planowanie podróży sprawdzić na stronie https://www.intercity.pl/pl/aktualna-dostepnosc-pociagow-pkp-ic aktualne połączenia. Przypomina, że w związku z trwającym stanem epidemii kursowanie niektórych pociągów PKP Intercity pozostaje nadal zawieszone.

Wracają niemal wszystkie składy kategorii Express InterCity Premium (EIP), obsługiwane przez pojazdy Pendolino.

Pendolino jeździ już do Trójmiasta, Krakowa, Bielko-Biała

10 i 11 czerwca przywrócone zostały połączenia EIP z Trójmiasta do Krakowa, Gliwic, Bielska-Białej i Rzeszowa oraz z Warszawy do Wrocławia. 26, 27 i 28 czerwca na tory wróciły kolejne składy Pendolino na trasach: Trójmiasto - Warszawa - Kraków, Kołobrzeg - Kraków, Warszawa - Wrocław, Trójmiasto - Gliwice i Bielsko-Biała.

rodzina dziecko wakacje góry 1200.jpg
Bon turystyczny to szansa na wypoczynek dla 6 mln dzieci. Uwzględnia też potrzeby niepełnosprawnych

Ruszyły też połączenia z miejscowościami nad Bałtykiem

Jak wakacje - to nad Bałtykiem. Do Trójmiasta pojadą IC Stoczniowiec z Zielonej Góry, TLK Doker z Katowic, IC Powiśle z Bydgoszczy, łączące Gdynię i Zakopane TLK Karpaty i IC Witkacy, TLK Laguna z Łodzi, czy TLK Ustronie. Na Hel zawiozą wczasowiczów TLK Artus z Katowic, EIC Jantar z Warszawy czy nocny skład TLK Mierzeja. Do Świnoujścia pojadą m.in. TLK Uznam z Warszawy, TLK Wybicki z Krakowa oraz IC Przemyślanin z Przemyśla. Do Łeby będzie można dotrzeć pociągami TLK Delfin i TLK Korsarz. TLK Gwarek i TLK Orkan zawiozą natomiast do Ustki turystów z Katowic oraz Poznania. 

 Koleją dojedziemy też w góry

A może w góry? Od 26 czerwca można ponownie dojechać bezpośrednio do Zakopanego z Warszawy pociągami EIC Tatry i IC Oscypek. IC Witkacy i TLK Karpaty zapewnią połączenie Trójmiasta ze stolicą Tatr. Z Bydgoszczy rusza TLK Halny. Na tory wraca także nocny skład IC Podhalanin ze Szczecina.

Do Szklarskiej Poręby z Warszawy pojedzie IC Karkonosze, a z Białegostoku IC Orzeszkowa. Pasażerowie mogą korzystać również z weekendowego pociągu IC Śnieżka, kursującego do Wrocławia ze stolicy, który dodatkowo prowadzi grupę wagonów do Kudowy Zdroju.

Wracają połączenia między dużymi miastami

Wakacyjny rozkład jazdy to także powrót wielu pociągów między dużymi miastami: IC Zamenhof połączy Warszawę i Białystok, IC Włókniarz Szczecin i Łódź, IC Sienkiewicz Kraków i Olsztyn, a IC Sztygar pojedzie w skróconej relacji Wrocław - Katowice. Między Warszawą a Łodzią wracają składy IC Leśmian, IC Wokulski oraz IC Łęcka. Przywrócone zostają także pociągi z Poznania: IC Drwęca do Olsztyna, TLK Ślązak do Katowic, jeżdżące do stolicy TLK Warta i EIC Chrobry czy weekendowy TLK Wetlina relacji Poznań - Łupków.

Wracają połączenia międzynarodowe

Otwarcie granic dla połączeń kolejowych zaowocowało wznowieniem 22 czerwca kursowania pociągów międzynarodowych. Składy są sukcesywnie uruchamiane w relacjach do Niemiec, Czech, Austrii i Słowacji. Przewoźnik jest w stałym kontakcie z kolejowymi partnerami z zagranicy. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa w pociągach PKP Intercity kursujących w kraju, jak i poza jego granicami.

maseczka1200.jpg
Wakacje 2020: sprawdź listę państw, do których można wyjechać (lub nie) na urlop

22 czerwca ruszyły po przerwie pierwsze pociągi w kierunku Berlina: nowe połączenie EIC Wisła z Warszawy oraz wznowione EIC Sprewa. 25 czerwca z Warszawy do Berlina wyjechał EIC Odra, a 26 czerwca z Berlina do Gdyni IC Gedania.

Od 22 czerwca kursują również składy z Warszawy do Wiednia (EIC Polonia i EIC Sobieski), a także IC Silesia ze stolicy do Ostrawy oraz IC Cracovia z Pragi do Krakowa. Z Wiednia do Katowic można podróżować pociągiem IC Moravia, a do Przemyśla pojadą IC Porta Moravica z Grazu oraz TLK Galicja z Ostrawy.

Udostępniona została również sprzedaż biletów na pociągi międzynarodowe. Limitowane oferty promocyjne obejmują możliwość zakupu biletu już od 9,90 euro.

adorable-1850465_1280_1.jpg
Wakacyjna podróż ze zwierzakiem. Zobacz, jakie warunki trzeba spełnić, by wyjechać za granicę

Ruszają też pociągi sezonowe - do Kołobrzegu, na Hel, do Świnoujścia

W związku z otwarciem granic, została również uzupełniona oferta połączeń krajowych o pociągi sezonowe, takie jak m.in. TLK Pirat i TLK Bursztyn do Kołobrzegu, TLK Wolin do Świnoujścia, TLK Wydmy do Łeby i na Hel czy TLK Rozewie z Żyliny do Gdyni i na Hel. Składy są zestawiane z czeskich i słowackich wagonów, dołączanych do pociągów kursujących z południowej Polski na wybrzeże Bałtyku.

W trosce o bezpieczeństwo podróżnych obowiązkowa rezerwacja we wszystkich pociągach PKP Intercity

Od 1 czerwca można nabywać bilety na wszystkie dostępne miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity.

Aby ułatwić, a zarazem umożliwić podróż jak największej liczbie osób zainteresowanych danym połączeniem przewoźnik wprowadził od 4 czerwca obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów.

Bilety jednorazowe są wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia.

Rezerwacja miejsca do biletów okresowych kosztuje złotówkę i można ją nabyć w kasach biletowych lub poprzez stronę internetową intercity.pl.

W pociągach obowiązują nadal szczególne zasady – dezynfekcja, maseczki

Dla zdrowia i bezpieczeństwa własnego oraz współpodróżnych przewoźnik przypomina pasażerom o konieczności stosowania się do zasad obowiązujących na pokładach swoich pociągów, które obejmują m.in. zasłanianie ust i nosa podczas trwania całej podróży, a także częste mycie rąk.

Wszystkie składy PKP Intercity są regularnie dezynfekowane i czyszczone. Na warszawskiej stacji postojowej Olszynka Grochowska, z której wyprawianych jest najwięcej pociągów, dezynfekowane są wszystkie kluczowe miejsca i elementy wyposażenia wagonów: klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami czy toalety.

Od 26 czerwca usługi gastronomiczne wróciły do Pendolino PKP Intercity

Od 26 czerwca do wszystkich pociągów kategorii Express InterCity Premium (EIP), obsługiwanych składami Pendolino wracają usługi gastronomiczne. Zjeść będzie można przy zachowaniu specjalnych zasad ostrożności.
Posiłek można też zamówić do zajmowanego miejsca u obsługi lub za pomocą aplikacji mWARS.

W trosce o bezpieczeństwo i komfort podróżnych w strefie gastronomicznej zostają wprowadzone specjalne zasady sanitarne.

Dostępnych jest 50 proc. miejsc, a pasażerów obowiązuje, podobnie jak w całym pociągu, obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Maseczkę można zdjąć po zajęciu miejsca przy zdezynfekowanym stoliku.

Podróżni są także zobowiązani do zdezynfekowania rąk przed wejściem do strefy gastronomicznej oraz do zachowywania bezpiecznego dystansu.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak