X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jest decyzja rządu ws. płacy minimalnej. Zobacz, o ile wzrośnie najniższe wynagrodzenie

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 13:05
W przyszłym roku minimalne wynagrodzenie wyniesie 2800 złotych - zdecydował rząd na dzisiejszym posiedzeniu. To oznacza wzrost o 200 złotych (7,7 procent) w stosunku do obecnego poziomu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/Konektus Photo

Zgodnie z przyjętym dziś przez rząd rozporządzeniem, przygotowanym przed Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, minimalna stawka godzinowa w przyszłym roku wyniesie 18 złotych i 30 groszy. To wzrost o 1 złoty i 30 groszy w porównaniu z tegoroczną.

Obecnie w Polsce najniższe wynagrodzenie otrzymuje około 1,7 miliona osób. 2800 złotych to nieco ponad 52% przeciętnego wynagrodzenia prognozowanego na przyszły rok.

bez 12.jpg
Nowe badanie wśród pracodawców. Ekspert: polski rynek pracy jest jednym z mocniejszych w Europie

Nie było pełnego porozumienia

Rządową propozycję podniesienia minimalnego wynagrodzenia do poziomu 2800 złotych poparły Solidarność oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak mówił Polskiemu Radiu wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, inni przedstawiciele pracodawców w Radzie Dialogu Społecznego opowiadali się za utrzymaniem dotychczasowego poziomu płacy minimalnej lub jedynie niewielkiej ich podwyżki.

Ostateczną decyzję w tej sprawie zawsze ma rząd, nie może jednak zaproponować kwoty niższej, niż kwota pierwotna, skierowana do konsultacji.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: zatrudnienie i wynagrodzenia w Polsce mają się dobrze, nie spodziewamy się większych zwolnień

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 15:05
Wyniki dotyczące wynagrodzeń w Polsce mimo koronakryzysu są dobre, choć zapewne także ze względu na wypłaty w lipcu premii, nagród, a być może również odpraw emerytalnych. Podobnie należy ocenić zatrudnienie, mimo niewielkiego jego spadku. Jednak wydało się, że będzie gorzej - mówili w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 eksperci: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Uniwersytet Warszawski) i dr Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokers).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe badanie wśród pracodawców. Ekspert: polski rynek pracy jest jednym z mocniejszych w Europie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 10:00
Na rynku pracy mamy stabilizację, choć nie brakuje też firm, które chcą zatrudniać pracowników - wynika z barometru "Perspektywy zatrudnienia" zaprezentowanego przez agencję ManpowerGroup.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia wpływa na nasze zwyczaje. Sytuację ekonomiczną oceniamy pozytywnie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 11:23
Pandemia w większym stopniu niż na sytuację ekonomiczną wpłynęła na zwyczaje Polaków. 80 proc. respondentów rzadziej uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych - wynika z badania Polskiego Funduszu Rozwoju i Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
rozwiń zwiń