X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Komisja Europejska daje zielone światło dla fuzji dwóch gigantów motoryzacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 12:32
Jak informuje Reuters, powołując się na źródła związane ze sprawą, dwa giganty motoryzacyjne - amerykańsko-włoski Fiat Chrysler i francuski PSA, mają uzyskać formalną aprobatę Komisji Europejskiej na wartą 38 miliardów dolarów fuzję, dzięki której powstanie czwarty pod względem wielkości producent samochodów na świecie.
Amerykańsko włoski Fiat Chrysler i francuski PSA, mają uzyskać aprobatę Komisji Europejskiej na wartą 38 miliardów dolarów fuzję.
Amerykańsko –włoski Fiat Chrysler i francuski PSA, mają uzyskać aprobatę Komisji Europejskiej na wartą 38 miliardów dolarów fuzję.Foto: fiat-chrysler.tw

Jak pisze agencja, tym samym zielone światło ze strony Komisji Europejskiej sformalizowałoby utworzenie Stellantis, grupy producentów samochodów, która mogłaby czerpać ogromne zyski ze sprzedaży pickupów Ram i SUV-ów Jeep w USA, aby sfinansować kosztowny rozwój pojazdów o zerowej emisji CO2 sprzedawanych w Europie i Chinach.

Nowy gigant mógłby sprostać podwójnym wyzwaniom dla branży, jakim jest finansowanie budowy pojazdów elektrycznych w czasach globalnej pandemii.

Połączenie produkcji przyniosłoby 5 mld euro oszczędności

Ogłoszona przez obie firmy pod koniec ubiegłego roku fuzja oznaczała połączenie produkcji takich marek samochodów jak: Fiat, Jeep, Dodge i Maserati z takimi markami jak Peugeot, Opel i Citroen - przy jednoczesnym cięciu rocznych kosztów o 5 miliardów euro (6 miliardów dolarów) bez zamykania fabryk.

shutterstock_227900236-1200.jpg
Rynek samochodowy najgorsze ma za sobą? Optymistyczne statystyki

FCA i PSA stwierdziły, że mają nadzieję na zakończenie fuzji w pierwszym kwartale 2021 roku.

Elektryczna rewolucja skomplikowana przez pandemię

Reuters przypomina, że wyzwanie związane z przestawieniem się na produkcję samochodów elektrycznych zostało skomplikowane przez pandemię COVID-19.

W zeszłym miesiącu FCA i PSA skorygowały warunki swojej umowy tak, aby zaoszczędzić gotówkę i podniosły docelowe cięcia kosztów z powodu skutków ekonomicznych spowodowanych kryzysem zdrowotnym.

Firmy podały, że około 40% oszczędności będzie pochodzić z wydatków związanych z produktem, 40% z zakupów, a 20% z innych obszarów, takich jak marketing, IT i logistyka.

Reuters, jk

Czytaj także

Samochód elektryczny z dofinansowaniem. Sprawdź warunki i wielkość dopłat

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 11:25
Na koniec marca 2020 r., w Polsce było zarejestrowanych 10 701 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ruszyło z trzema nowymi programami dotyczącymi elektromobilności na łączną kwotę blisko 150 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirusowe cięcia Mercedesa. Daimler zapowiada obniżenie kosztów stałych o ponad 20 proc.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 15:01
Daimler poinformował we wtorek, że do 2025 r. zmniejszy koszty stałe, nakłady inwestycyjne oraz wydatki na badania i rozwój o ponad 20 proc. w porównaniu z poziomami z 2019 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek samochodowy najgorsze ma za sobą? Optymistyczne statystyki

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 11:11
Jak informuje agencja Reuters, we wrześniu po raz pierwszy w tym roku zarejestrowano w Europie więcej nowych aut. Eksperci sugerują, że świadczy to o ożywieniu w sektorze motoryzacyjnym na niektórych rynkach europejskich, na których infekcje koronawirusem były niższe.
rozwiń zwiń