X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W październiku wzrosło średnie wynagrodzenie. Znamy dane GUS za III kwartał

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 10:30
Przeciętne wynagrodzenie w III kw. 2020 r. wzrosło o 4,8 proc. licząc rok do roku i wynosiło 5.168,93 zł , czyli więcej o 327 złotych- podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. W październiku spadła liczba wyrejestrowanych firm w porównaniu do września. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Dobrą informacją dla pracowników jest wzrost o 2,9 proc. wynagrodzenia licząc III kwartał do II kwartału. Na podstawie przeciętnego wynagrodzenie w poprzednim kwartale ustalane jest między innymi prawo do emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy oraz renty rodzinnej. Określa to ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

W październiku z rejestru REGON wykreślono 13,9 tys. firm, o 7,6 proc. mniej licząc miesiąc do miesiąca. 
Jednocześnie w październiku zarejestrowano 30,6 tys. nowych firm, czyli o 7,6 proc. mniej licząc miesiąc do miesiąca (mdm).

Firm z zawieszoną działalnością, w rejestrze REGON w październiku było 484,2 tys., o 2,3 proc. więcej mdm.
GUS informuje, że biorąc pod uwagę sekcje PKD największy wzrost podmiotów z zawieszoną działalnością w porównaniu do poprzedniego miesiąca odnotowano w branżach zakwaterowania i gastronomii.

Wzrost podmiotów z zawieszoną działalnością odnotowano również w kulturze, rozrywce i rekreacji, administrowaniu i działalności wspierająca, transport oraz gospodarce magazynowej.

 


PR24/IAR/PAP/DoS/sw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ile osób straciło pracę z powodu pandemii? GUS podał dane

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 13:20
W I kwartale br. zlikwidowano w Polsce 119,9 tys. miejsc pracy, z tego prawie jedną czwartą w związku z pandemią koronawirusa - informuje w środę Główny Urząd Statystyczny. Na koniec marca br. pracę zdalną wykonywało 11 proc. pracujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy najnowsze dane GUS o zarobkach i bezrobociu we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 10:56
Zatrudnienie we wrześniu spadło o -1,2 proc. licząc rok do roku, choć wzrosło, gdy je porównamy do sierpnia, kiedy wynosiło -1,5 proc. licząc rok do roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie trzecie firm tnie wydatki w czasie pandemii. Znamy nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 09:26
Z powodu pandemii dwie trzecie firm musiało ograniczyć lub odłożyć wydatki bądź inwestycje - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów. Ok. 27 proc. przedsiębiorców wstrzymało się z zatrudnianiem nowych pracowników, a w co piątej firmie rezygnowano z inwestycji w innowacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

2 tys. zł. dofinansowania dla pracowników. Gowin: to instrument ważny zwłaszcza dla mikrofirm

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 16:02
Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiedział, że zostaną uruchomione narzędzia wsparcia dla branż dotkniętych nowymi obostrzeniami, które sprawdziły się już podczas wiosennego lockdownu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: termin wprowadzenia kolejnych form pomocy dla przedsiębiorców zależy od negocjacji z KE

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 17:44
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że termin wdrożenia kolejnych form pomocy dla przedsiębiorców zależy od postępów negocjacji z Komisją Europejską. To dlatego, że Bruksela musi zaakceptować nowe instrumenty państwowej pomocy dla firm dotkniętych ograniczeniami związanymi z pandemią.
rozwiń zwiń