X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polityka Nowej Szansy. Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji mogą liczyć na wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 10:19
Trwa nabór wniosków w ramach tzw. Polityki Nowej Szansy. To program dla przedsiębiorców, którzy zostali dotknięci skutkami pandemii koronawirusa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ravipat
Posłuchaj
02:06 PR1_AAC 2020_11_20-06-33-44.mp3 Polityka Nowej Szansy. Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji mogą liczyć na wsparcie (Tomasz Matusiak/PR1)

Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Kolczyński mówi, że o wsparcie mogą wnioskować firmy, które mają problemy z wypłacalnością. Jak dodaje, Polityka Nowej Szansy to program 10-letni, a każdego roku na cel programu przeznaczono 120 milionów złotych. W tym roku - wyjątkowo - będzie to łącznie 650 milionów złotych.

pieniądze oszczędności 1200.jpg
Eksperci: środki z unijnego budżetu są potrzebne, ale warto też uruchomić pieniądze polskich firm

Różne rodzaje wsparcia

Program przewiduje trzy rodzaje pomocy: ratowanie firmy, jej tymczasowe wsparcie restrukturyzacyjne oraz pełną restrukturyzację przedsiębiorstwa. Paweł Kolczyński wskazuje, że do ARP trafiło do tej pory kilkadziesiąt wniosków o wsparcie na łączną kwotę blisko 200 milionów złotych. Pomoc ma być uruchomiona w nadchodzących tygodniach.

Wsparcie w ramach Polityki Nowej Szansy to teraz bardzo potrzebna pomoc, bo, jak mówi Małgorzata Anisimowicz, prezes PMR Restrukturyzacje SA, w restrukturyzacji przedsiębiorstw ogromną rolę odgrywa czas. Ważna jest też możliwość uzyskania dofinansowania i ratowania w ten sposób płynności finansowej.

Na stronie internetowej Agencji Rozwoju Przemysłu dostępny jest specjalny przewodnik dla przedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z pomocy w ramach Polityki Nowej Szansy.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskie Radio 24, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: firma POLSKA GOSPODARKA

Czytaj także

Eksperci: środki z unijnego budżetu są potrzebne, ale warto też uruchomić pieniądze polskich firm

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 11:31
Fakt osiągnięcia porozumienia w sprawie unijnego budżetu na lata 2021-2027 na pewno jest sukcesem. Do Polski ma trafić z niego ok. 160 mld euro, z czego 125 w formie bezpośrednich dotacji, choć jeszcze przed nami dalsze dyskusje o wiązaniu tych środków z tzw. praworządnością. Warto jednak zwrócić uwagę na środki, którymi dysponują polskie firmy i obywatele, a które mogłyby przynieść im zyski i być przeznaczone na odbudowę gospodarki po pandemii – mówili goście audycji Rządy Pieniądza: dr Waldemar Kozioł (Uniwersytet Warszawski) i Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: najlepiej, żeby firmy nadal działały i nie musiały brać pomocy od państwa

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 11:11
W sytuacji gospodarczej, w której się znaleźliśmy, należałoby się tak przygotować, żeby tam, gdzie to tylko to możliwe, dać przedsiębiorcom i pracownikom szansę na pracę, bez zmuszania firm tylko do pobierania pieniędzy pomocowych od państwa – mówili goście "Rządów Pieniądza": Marek Kowalski z Federacji Przedsiębiorców Polskich i Adam Ruciński z firmy BTFG. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PFR powiedział, kiedy ruszy pakiet pomocy dla firm. Decyzja zależy od Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 10:45
PFR liczy, że zgoda Komisji Europejskiej zostanie wydana do połowy grudnia, a pakiet pomocowy wystartuje w styczniu - powiedział w poniedziałek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Jego zdaniem gospodarka Polski ma szanse, by do końca przyszłego roku osiągnąć poziom sprzed pandemii.
rozwiń zwiń