X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Plan dla Pracy i Rozwoju. Sprawdź, co zawiera pakiet dla przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 11:56
Wicepremier i minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin ogłosił Plan Dla Pracy i Rozwoju. Ma to być kompleksowy program wsparcia polskiej gospodarki. Będzie się składał z trzech filarów: bezpośredniej pomocy, nowego kierunku i impulsu rozwojowego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OPOLJA

- Dzięki temu planowi warunki prowadzenia działalności gospodarczej staną się przewidywalne. (...) W czasach kryzysu przede wszystkim musimy zapewnić byt polskim rodzinom i przetrwanie polskim firmom - powiedział na konferencji prasowej Jarosław Gowin.

gowin free 1200.jpg
Jarosław Gowin przedstawił plan dla pracy i rozwoju. "Na tarczę branżową przeznaczymy ok. 40 mld złotych"
Posłuchaj
00:30 govin.mp3 Jarosław Gowin: nowy plan jest odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców, którzy doświadczają skutków kryzysu spowodowanego koronawirusem (IAR)

 

Co składa się na pakiet?

Na plan składają się rozwiązania już działające, jak i zupełnie nowe pomysły na walkę z kryzysem i pomoc firmom.

  • Bezpośrednia pomoc. Na ten filar składają się takie działania jak m.in. przedłużenie pomocy dla firm w ramach tarczy antykryzysowej; wprowadzenie tarczy branżowej, czyli pakietu pomocowego dla branż najbardziej poszkodowanych przez kryzys wywołany koronawirusem, np. turystyki, branży fitness (zwolnienia ze składek, dotacje, zawieszenie niektórych opłat itp.); udzielenie pomocy firmom w ramach tarczy finansowej PFR o łącznej wartości 10 mld zł; wprowadzenie dopłat do oprocentowania kredytów. Pomoc ma także objąć samozatrudnionych m.in. w branży turystycznej, a także np. pilotów wycieczek.
  • Nowy kierunek - wsparcie dla firm, które potrzebują zmian. Władze chcą silniej wesprzeć przedsiębiorców, którzy mają trudności z odnalezieniem się w postcovidowej rzeczywistości i rozważają zmianę profilu działalności. Służyć temu mają takie rozwiązania jak Polityka Nowej Szansy (wsparcie dla firm z długotrwałymi problemami), Nowy Start (pomoc przedsiębiorcom, którym za pierwszym razem się nie powiodło), pożyczki i dotacje na prowadzenie działalności gospodarczej.
  • Impuls rozwojowy.
    Chodzi o wsparcie dla przedsiębiorstw, które chcą inwestować i modernizować się. W skład tego filara wchodzą m.in. rządowe granty na inwestycje, programy typu "Badania na rynek", uproszczenie i odbiurokratyzowanie prawa zamówień publicznych.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gowin: będą rozwiązania, które pozwolą zagrożonym branżom przetrwać najtrudniejszy okres

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 11:09
Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin powiedział, że premier Mateusz Morawiecki dał mu zielone światło na przygotowanie dodatkowych rozwiązań osłonowych dla zagrożonych branż, a konsultacje w tej sprawie mają ruszyć na początku tygodnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin: stoki narciarskie będą w sezonie zimowym otwarte

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 12:20
Stoki narciarskie będą otwarte w sezonie zimowym - poinformował na Twitterze wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Podkreślił, że dopracowany został protokół sanitarny, który określa zasady bezpieczeństwa korzystania ze stacji narciarskich w czasie pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin przedstawił plan dla pracy i rozwoju. "Na tarczę branżową przeznaczymy ok. 40 mld złotych"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 10:36
Minister pracy, rozwoju i technologii Jarosław Gowin zapowiedział plan, który ma zapewnić utrzymanie miejsc pracy oraz umożliwić polskim firmom dalszy rozwój.
rozwiń zwiń