X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kolejna obwodnica nabiera kształtów. Będzie to zupełnie nowa trasa na drogowej mapie Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 12:55
Drogowcy podpisali właśnie umowę na sporządzenie projektów i dokumentacji obwodnicy Milicza na Dolnym Śląsku. Dziś wiadomo, że będzie to 12–kilometrowy odcinek o parametrach drogi krajowej. Droga zostanie wybudowana w tak zwanym nowych śladzie, co oznacza, że będzie to zupełnie nowa trasa na drogowej mapie Polski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Inwestycja obejmuje budowę drogi krajowej wraz ze skrzyżowaniami, drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej. Wybudowane zostaną również obiekty inżynierskie i ochrony środowiska. Usunięte będą kolizje z infrastrukturą techniczną niezwiązaną z drogą.

Budowa obwodnicy Milicza  pozwoli na poprawę przepustowości układu komunikacyjnego łączącego drogę ekspresową S5 z drogą krajową nr 11 w Jarocinie, a w przyszłości z drogą ekspresową S11. Obwodnica Milicza pozwoli na wyeliminowanie ruchu tranzytowego z centrum miasta i tym samym wpłynie na poprawę warunków ruchu, bezpieczeństwa użytkowników dróg i mieszkańców.

11.jpg
Inwestycje drogowe dla Zachodniego Pomorza. Znamy szczegółowy plan

Niedawno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowała dotychczasowe przygotowania do programu budowy stu obwodnic. Został on ogłoszony na początku lutego 2020, jeszcze przed wybuchem pandemii COVID–19.

Z podsumowania wynika, że do tej pory GDDKiA podpisała umowy na realizację trzech obwodnic w ramach zaplanowanego programu. Dla dziesięciu obwodnic trwają przetargi na realizację, dla kolejnych trzydziestu trzech Dyrekcja szuka wykonawców dokumentacji projektowej, a dla 54 obwodnic trwa opracowanie dokumentacji lub przygotowanie do ogłoszenia przetargów na dokumentację.

W ramach programu budowy 100 obwodnic podpisano już umowy na zadania o łącznej długości 437,8 km, z czego 19,9 km na realizację i 417,9 na dokumentację.

Ogłoszono przetargi na obwodnice o łącznej długości 418,7 km, z czego 87,2 km na realizację i 331,5 km na dokumentację.

W ramach rządowego programu do 2030 roku powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości około 830 kilometrów. Koszt wszystkich inwestycji realizacji został oszacowany na blisko 28 miliardów złotych.  Ich budowa będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GDDKiA przedstawiła plan mniejszych inwestycji na 2021 rok

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 06:30
Przebudowy, remonty, instalowanie sygnalizacji świetlnej czy budowa ścieżek rowerowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła właśnie plan mniejszych inwestycji na 2021 rok. Dzięki nim ma się poprawić zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister infrastruktury: branża budowlana w Polsce może być spokojna o zamówienia

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 14:29
Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że w tym roku planowane jest otwarcie prawie 400 km nowych dróg. Dodał, że chodzi m.in. o duże fragmenty tras Via Carpatia oraz Via Baltica, trasy S7 czy możliwe otwarcia powstających odcinków A1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycje drogowe dla Zachodniego Pomorza. Znamy szczegółowy plan

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 16:08
Zachodnia obwodnica Szczecina, najdłuższy tunel drogowy w Polsce i kolejne odcinki dróg ekspresowych. Ministerstwo Infrastruktury oraz Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiły plany inwestycyjne dla Zachodniego Pomorza.
rozwiń zwiń