PKN Orlen szuka partnera przy transakcji przejęcia Lotosu. Decyzja zapadnie do czerwca

2021-02-25, 11:15

PKN Orlen szuka partnera przy transakcji przejęcia Lotosu. Decyzja zapadnie do czerwca
Program "Mikroflota" adresowany jest głównie do mikroprzedsiębiorstw, umożliwiając bezgotówkowe płatności za paliwo oraz produkty i usługi, przy czym rozwiązanie to oferuje także płatności mobilne w aplikacji mFLOTA.Foto: PKN Orlen. Mat. prasowy

PKN Orlen planuje w czerwcu ogłosić partnera przy transakcji przejęcia Grupy Lotos. - Do końca 2021 roku chcielibyśmy zamknąć całą transakcję, pod warunkiem, że uda się do tego czasu wydzielić rafinerię w Gdańsku do osobnej spółki – poinformował prezes spółki Daniel Obajtek.

Prezes PKN Orlen nie rozstrzyga, ilu partnerów wybierze przy sprzedaży aktywów Lotosu zgodnie z warunkami postawionymi przez Komisję Europejską. Wcześniej mówił, że może to być jeden lub kilka podmiotów. Preferowaną przez niego formą transakcji jest wymiana aktywów.

Powiązany Artykuł

orlen lotos.jpg
Połączenie PKN Orlen, PGNiG i Lotosu. Energetyczny gigant zaczyna nabierać realnych kształtów

– W marcu chcemy zakończyć merytoryczne prace nad wydzieleniem rafinerii, a na przełomie marca i kwietnia spodziewamy się ofert partnerów w sprawie warunków zaradczych – podkreślił szef spółki.

14 lipca 2020 r. PKN Orlen otrzymał warunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Lotosu. Zatwierdzenie uzależniono od pełnego wywiązania się ze zobowiązań przedstawionych przez Orlen.

Środki zaradcze obejmują zobowiązania PKN Orlen i Grupy Lotos w obszarach: produkcji paliw i działalności hurtowej, logistyki paliw, działalności detalicznej, paliwa lotniczego oraz asfaltu. Przewidują m.in. sprzedaż na rzecz niezależnego podmiotu 30 proc. udziałów w rafinerii i sprzedaż na rzecz podmiotu działającego na polskim rynku detalicznej sprzedaży paliw 80 proc. sieci stacji Lotosu.

Powiązany Artykuł

PKN Orlen 1200.jpg
PKN Orlen na drodze do powstania koncernu o europejskim zasięgu. Rok 2020 był dla niego pasmem sukcesów

 

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

 

Polecane

Wróć do strony głównej