X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Obostrzenia w całej Polsce. Przypominamy, jak wyglądają nowe zasady

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 11:30
Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się, dlatego rząd wprowadził w całym kraju rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od soboty, 20 marca i potrwają do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/MikeDotta

Brytyjska mutacja koronawirusa powoduje, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego w trosce o sytuacje w kraju, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce. Epidemiolodzy rekomendują pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Brytyjska mutacja to 52 proc. zachorowań

W ostatnim czasie w Polsce nastąpił znaczący wzrost zakażeń COVID-19. Brytyjska mutacja koronawirusa odpowiada już za ponad 52 proc. zachorowań. Z danych wynika, że ostatnie dni przynoszą ponad 25 tys. zakażeń na dobę, przy ponad 80 tys. wykonywanych testów na koronawirusa.

Rośnie także liczba zmarłych w związku z COVID-19. Najgorzej – jeśli chodzi o dzienną liczbę zachorowań – sytuacja wygląda w województwie mazowieckim i śląskim, a także małopolskim i wielkopolskim. W ostatnim tygodniu liczba zakażeń zwiększyła się o 38 proc., a liczba zgonów o 24 proc.

W związku z powyższym od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały kolejne ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi; w galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
  • stoki narciarskie;
  • kluby fitness i siłownie;
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ograniczenia aktywności podczas Świąt

Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecana jest także praca on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia aktywności społecznej – niestety także podczas Świąt Wielkanocnych. Eksperci i lekarze apelują, by w okresie świąt ograniczyć kontakty wyłącznie do grona najbliższej rodziny, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas.

Władze przypominają również o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Warto również korzystać z aplikacji STOP COVID ProtegoSafe, która powiadomi o możliwym kontakcie z osobą zarażoną.

 

 

PolskieRadio24.pl, DoS

 

Czytaj także

"Ten tydzień będzie kluczowy". Kraska o III fali koronawirusa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 12:01
Jak poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, "ten tydzień będzie kluczowy", jeśli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce. - Prognozy oscylują wokół 20 tys. - powiedział podczas konferencji prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwiększymy liczbę łóżek covidowych w szpitalach". Minister zdrowia o wzroście zakażeń koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 16:28
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, w szpitalach zostanie zwiększona liczba tak zwanych łóżek covidowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe zasady bezpieczeństwa od soboty w całej Polsce. Zobacz, co się zmienia

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 17:16
Rząd zdecydował się na przywrócenie na poziomie ogólnokrajowym bardziej rygorystycznych obostrzeń sanitarnych. - Zaczną one obowiązywać w sobotę 20 marca - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Zmiany dotyczyć będą galerii handlowych, obiektów sportowych, a także kościołów. Rząd zaleca także ograniczenie mobilności w okresie Wielkanocy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blisko 26 tys. zakażeń, 419 zgonów. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 10:37
W Polsce zarejestrowano dziś 25 tysięcy 998 zakażeń koronawirusem. Zmarło 419 osób, a wyzdrowiało 16 tysięcy 440. Ogólna liczba zakażeń w naszym kraju przekroczyła 2 miliony.
rozwiń zwiń