X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Od dziś wypłaty trzynastych emerytur. Większość uprawnionych dostanie je przed świętami

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 12:40
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca już pierwsze trzynaste emerytury. Przysługują wszystkim osobom, którym prawo do emerytury lub renty zostało ustalone do 31 marca 2021 roku - przypomina Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock
Posłuchaj
02:18 PR1_mp3 2021_04_01-06-34-01.mp3 Od dziś wypłaty trzynastych emerytur. Większość uprawnionych dostanie je przed świętami (Aleksandra Tycner/PR1)

- Co roku takie świadczenie w kwocie najniższej emerytury jest przyznawane emerytom i rencistom. W tych terminach, w których każdy otrzymuje emeryturę lub rentę, to świadczenie będzie wypłacane. Nie trzeba składać żadnych wniosków - podkreśla.

pit podatki 1200.jpg
PIT za 2020 r.: złożono już 9,4 mln zeznań podatkowych, w tym 8,5 mln elektronicznie

Dodatkowa pomoc dla seniorów

Profesor Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wskazuje, że trzynasta emerytura obejmuje wszystkich uprawnionych do rent lub emerytur. Jak dodaje, w kwietniu "trzynastki" mają być wypłacane do 2 kwietnia włącznie, co oznacza, że większość uprawnionych dostanie świadczenie przed świętami Wielkiej Nocy.

Jak zaznacza Stanisław Szwed, trzynasta emerytura jest świadczeniem pewnym - nie podlega m.in. egzekucji i nie jest doliczana do dochodu.

Wartość netto tegorocznej trzynastej emerytury, czyli tego, co na rękę otrzymają emeryci i renciści to 1022 zł i 30 groszy.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Czytaj także

Resort finansów: od tego roku emeryci i renciści z nadpłatą podatku inaczej rozliczają PIT

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 19:11
Jak poinformował resort finansów, emeryci, którzy od organu rentowego dostali PIT-11A zamiast PIT40-A, mogą złożyć samodzielnie zeznanie roczne PIT, jeśli chcą skorzystać z ulg i odliczeń lub przekazać 1 proc. podatku innej organizacji niż wskazanej w ubiegłym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: ruszamy z wypłatami trzynastych emerytur

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 19:05
- Zgodnie z harmonogramem ruszamy z wypłatami trzynastych emerytur. Pierwsze osoby dodatkowe świadczenia otrzymają już 1 kwietnia - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. W sumie trzynastki otrzyma 9,8 mln osób, koszt ich wypłaty to 12,2 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszają wypłaty trzynastych emerytur. Pierwsze osoby otrzymają świadczenia 1 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 08:40
Dziś rozpoczyna się wypłata trzynastej dodatkowej emerytury - przypomina resort rodziny i polityki społecznej. "Trzynastka" wypłacana jest z urzędu wraz ze świadczeniem w terminie wypłaty świadczeń przypadającym w kwietniu, z wyjątkiem przewidzianym do wypłaty w maju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: program inwestowania w rodzinę będziemy nie tylko kontynuować, ale wręcz rozwijać

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 10:00
Od początku, gdy rząd PiS zdecydował się na wprowadzenie programu "Rodzina 500+" wielokrotnie słyszeliśmy od opozycji, że na tak szeroki program nie będzie pieniędzy, a rodzice nie będą wiedzieli, na co te pieniądze wydawać. Mówiono, że powinien by katalog dopuszczalnych zakupów. My od początku staliśmy na stanowisku, że silna rodzina wzmocniona przez państwo, może sprawnie działać. Po 5 latach wiemy, że te ponad 141 mld zł, które już trafiło do polskich rodzin, to przede wszystkim podniesienie ich godności - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń